Fotod: Taxify juhid kogunesid Tallinnas tänavanõupidamisele

{{1517558220000 | amCalendar}}

Taksosid ja eraisikutest autojuhte vahendava Taxify juhid kogunesid reedel ettevõtte peakontori ette Tallinnas Vana-Lõuna tänaval, et väljendada oma rahulolematust uue hinnapoliitika osas.

Tipptunnikohvi-nimelise aktsiooniga protestivad juhid Taxify uue hinnapoliitika vastu, mis on vähendanud juhtide sissetulekut, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Uue süsteemi järgi on hind kõrgem tippajal ja madalam siis, kui kliente vähem.

Taxify pakkus võimalust muuta tasu arvutamise süsteemi juhtidele soodsamaks. Juhte pakkumine aga ei rahulda ning nad lubavad proteste jätkata.

"Praeguseks tegelikult oleme juba algoritmi ka muutnud ja seda juhtide kasuks. Hetkel baashindade tõstmist endiselt analüüsime. Siinkohal ootame endiselt juhtide initsiatiivi, rohkemat datat, et analüüs ka meie jaoks veidi parem ja sujuvam saaks olla. Seda siiani on kahjuks väga vähesel määral tulnud," rääkis Taxify juhtide haldur Maria Jürisson.

"Me ise oleme välja mõelnud valemi, et sõidualustustasu võiks olla olemasolevast kütusehinnast 1,3 protsenti, kilomeetri hind võiks olla kütuse hinnast 33 protsenti. See oleks see alumine piir, millega saaks hakata edasist hinda tegema," ütles Taxify juhtide pressiesindaja Agur Esula.

Protestivaid juhte esindav Olavi Jaam teatas varem ERR-ile, et kogunemised jätkuvad kuni hinnakirja muudetakse juhile sõbralikumaks. Samas peab tema sõnul vähendama kordajaid kliendi jaoks, et kliendile oleks hind stabiilsem.

Taxify Tallinna autojuhid on ettevõtte peale pahased, sest uus hinnapoliitika vähendab tunduvalt nende sissetulekuid. Esmaspäeval autojuhtidega kohtunud ettevõtte juhtkond lubas ettepanekuid kaaluda.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: