X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kümned koolid panevad Eesti 100. aastapäeva puhul metsadesse pesakastid

70 kooli on liitunud erametsaliidu kampaaniaga, mille raames pannakse Eesti riigi 100. aastapäeva puhul meie metsadesse üles 10 000 pesakasti. Teiste seas tulid lindudele appi ka Haapsalu põhikooli õpilased.

Haapsalu põhikooli tööõpetuse klassis on viimaste nädalate jooksul valmis meisterdatud üle 70 pesakasti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Pesakasti tegemine ise võtab umbes tund aega, aga kui sa tahad seda lihvida, siis võtab veel umbes pool tundi aega. Koolis me tegime neid kokku paar nädalat," rääkis 8A klassi õpilane Mattias.

Õpetaja sõnul kuulis kool pesakastide ehitamise kampaaniast, kui Mikk Link erametsaliidust nad õpperetkele viis. Kaua neil mõelda ei tulnud.

"Sai Mikuga käidud metsas tutvustamas, kuidas puid maha võetakse ja mis üldse metsas toimub ja siis Mikk lihtsalt pakkus välja selle idee," ütles tööõpetuse õpetaja Kaido Kivimäe.

Üheskoos viidi pesakastid Haapsalust ligi kümne kilomeetri kaugusele metsa.

Pesakastid peaksid aitama kaitsta väikeseid metsalinde mõne suurema olendi toidulauale sattumise eest.

"Kiskluse eest aitab neid kaitsta õõnes pesakast. Mõtlesime, et siis vabariigi juubeliaasta auks paneme 100 korda 100 pesakasti erametsa," selgitas Link.

Jaak Sünt, kelle metsa Haapsalu õpilaste pesakastid üles pandi, ütles, et lindudest, näiteks värvulistest on suur abi ka metsaomanikule.

"Värvulised hoiavad metsa paljudest üraskitest ja tõukudest puhtana," kinnitas ta.

10 000 pesakasti kampaanias saavad osaleda lisaks koolidele ka kõik teised asutused, organisatsioonid ja ettevõtted.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: