Riigikantselei soovitab asutustel lipud heisata kogu nädalaks

Autor/allikas: Urmas Luik/Pärnu Postimees/Scanpix

Riigikantselei saatis riigiasutustele ametliku kirja, milles soovitab terveks järgmiseks nädalaks heisata riigilipud.

"Riigiasutuste hoonete lipuehtesse seadmisega anname märku meie riigi läheneva 100. aastapäeva pidulikkusest, toome meie lipuvärvid avalikus ruumis rohkem esile ning anname eeskuju majaomanikele, korteriühistutele, ettevõtetele ja teistele organisatsioonidele heisata 24. veebruaril 2018. aastal terve Eesti sinimustvalgesse lipumerre," seisab kirjas, mille on allkirjastanud riigisekretär Heiki Loot.

Riigisekretär ütles, et Eesti riigi 100. aastapäev kui erakordne sündmus Eesti ajaloos väärib erakordset äramärkimist ning sel puhul kutsun teid üles seadma kõikide riigiasutuste asukoha hooned terveks sünnipäevanädalaks lipuehtesse.

"See tähendab, et sinimustvalged Eesti lipud heisatakse riigiasutuse kõikidesse lipumastidesse ja lipuvarda hoidjatesse. Lipud heisatakse päevavalguse
ajaks, kuid asutustel, millel on tehnilised võimalused valgustada lipud ka pimedal ajal, palume hoida asukoha hooned lipuehtes terve nädala ööpäev läbi," palub riigikantselei ametiasutusi.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: