Süürias alla tulistatud Vene lennuki piloot hukkus kinnivõtmisel

{{1517673660000 | amCalendar}}
Foto: Omar Haj Kadour/AFP/Scanpix

Vene sõjalennuki piloot hukkus laupäeval tulevahetuses radikaalsete mässulistega, kes olid tema lennuki Süüria loodeosas asuva Idlibi provintsi kohal alla tulistanud, teatas Londonis baseeruv vabaühendus.

"Piloot hukkus tulevahetuses islamistlike mässulistega, kes lennuki alla tulistasid ja teda ennast üritasid vangi võtta," ütles Süüria Inimõiguste Vaatluskeskuse juht Rami Abdel Rahman.

Ühe piirkonnas tegutseva relvarühmituse liige ütles Associated Pressile, et Vene piloot sai surma, kui ta oma vangistajatele vastupanu osutas. Piloot oli avanud püstolist tule sisside pihta, kes püüdsid teda elusalt tabada.

Abdel Rahman ei osanud esialgu kinnitada, millise rühmitusega täpselt tegemist oli, kuid märkis, et Suhhoi-25 tulistati alla piirkonnas, kus on aktiivne džihadistlik Hayat Tahrir al-Sham (HTS), mis koosneb terrorivõrgustiku Al-Qaeda endistest liitlastest.

HTS võttis hiljem lennuki allatulistamise eest ka vastutuse. "Meil õnnestus pärastlõunal alla tulistada Venemaa sõjalennuk Idlibis asuva Saraqibi kohal," ütles rühmituse õhutõrjebrigaadi ülem Mahmoud al-Turkmani rühmituse propagandakanali vahendusel.

HTS kontrollib enamikku Idlibi provintsist.

Sotsiaalmeedias ringlevas videos võib näha verise näoga meest, keda ümbritsevad habetunud relvastatud võitlejad. "Ta on venelane," hüüab üks neist. Sõltumatut kinnitust video ehtsusele veel ei ole.

Venemaa kinnitas piloodi hukkumist. Venelaste esialgsetel andmetel tulistati lennuk alla liikuva õhutõrjesüsteemiga.

"Piloot sai surma terroristidega võideldes," kirjutati Venemaa kaitseministeeriumi teadaandes.

Allikas: AFP-STT-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: