Baltika jäi mullu napilt kasumisse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Baltika tootmine.
Baltika tootmine. Autor/allikas: Merilin Pärli/ERR

Baltika 2017. aasta müügitulu suurenes 1 protsendi võrra 47,5 miljoni euroni, ettevõtte püsis väikeses 58 000-euroses kasumis.

Baltika eelmise aasta ärikasum oli 618 000 eurot, vähenedes aastaga 12 protsenti. Maksueelne kasum vähenes 47 protsenti 97 000 eurole ning puhaskasum vähenes 67 protsenti 58 000 eurole, teatas Baltika börsile.

Neljandas kvartalis kasvas Baltika puhaskasum 48 protsenti 920 000 euroni, müügitulu kasvas samal perioodil aastaga 2 protsenti 13 miljoni euroni.

Jaemüük oli neljandas kvartalis 11,6 miljonit eurot kasvades 2 protsenti ning jätkuvalt näitas tugevat müügikasvu e-pood. Hulgi- ja frantsiisimüük vähenes eelmise aasta neljanda kvartaliga võrreldes 7 protsenti.

Balti regiooni jaeäri elavnes peale kolme kvartali pikkust languse perioodi ning saavutas neljandas kvartalis 2-protsendilise müügikasvu võrreldes eelmise aasta neljanda kvartaliga.

Sügis-talvise hooaja kollektsiooni pakkumine tõi novembris ja detsembris külastajad taas kaubanduskeskustesse, müügikasvule aitas kaasa nii tehingute arvu kui keskmise ostu suurenemine. Kiiremini taastusid müügid Eesti ja Läti turul, näidates neljandas kvartalis kasvu vastavalt 4 protsenti ja 2 protsenti.

Hulgi- ja frantsiisimüük vähenes neljandas kvartalis 7 protsenti ja oli 857 000 eurot. Hulgi- ja frantsiisimüügi mahtu kasvatasid hiljuti lisandunud Serbia turg ning kaubamajade kett Peek & Cloppenburg Saksamaal ja Austrias. Neljanda kvartali müügi languse peamine põhjus oli Ida-Euroopa frantsiisipartnerite keerulisem majanduslik olukord ning väiksem nõudlus uute tellimuste järgi.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: