Coop hakkab pakkuma võimalust tellida ostukorv toidukappi ({{commentsTotal}})

Coop pani toidukappidele nimeks Nutikapp. Fotol on sarnane toidukapp, mis praegu on kasutusel Rootsis.
Coop pani toidukappidele nimeks Nutikapp. Fotol on sarnane toidukapp, mis praegu on kasutusel Rootsis. Autor/allikas: Coop

Coopi e-pood toob sel suvel turule uudse teenuse, mis annab esimest korda Eestis kliendile võimaluse tellida toiduained pakiautomaadi laadsesse toidukappi, kus on tagatud vajalikud temperatuurid ka erirežiimidel toiduainete säilitamiseks.

Toidukapid saavad nimeks Nutikapp, mis Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimehe Jaanus Vihandi sõnul viitab kliendi võimalusele toidukaupa osta senisest veelgi mugavamalt.

„Kui seni on kuller toonud toidu koduukseni ja eeldas kliendilt samal ajal kodus olemist, siis nutikapid pakuvad kiire elutempoga inimesele veelgi mugavama lahenduse,“ ütles Vihand.

Klient saab tema sõnul valida ajavahemiku, millal tal endal on kõige mugavam valmiskomplekteeritud toidukotile järgi minna. Kui toidukapp jääb inimese koduteele, võtab "poeskäik“ aega maksimaalselt paar minutut.

E-Coopi uue teenusesuuna kasutusele võtmine toob Vihandi sõnul kaasa olulise muutuse kogu toiduvaldkonna e-kaubanduses.

„Lisaks sellele, et meie e-poe teenindusmaht kasvab märgatavalt, annab uus tehnoloogia võimaluse e-poest toitu tellida ka neil, kelle jaoks kauba kojuvedu seni mingil põhjusel ei sobinud,“ lisas Vihand.

Nutikapid on jagatud kolme erineva temperatuuriga tsoonideks – sügavkülmutatud, jahutatud ning tavatemperatuuriga kapid.

Viimastel on tegelikkuses ka soojendusfunktsioon, et talviste miinuskraadide korral säiliks tavatemperatuuriga kapis toidu hoiustamiseks nõutud plusskraadid. Sarnased kapid on end Coopi kinnitusel tõestanud näiteks nii Rootsi kui ka Moskva talves.

Esimesed kuus toidukappi paigaldatakse suvel ja sügisel Tallinna põhimagistraalide äärde, kus kliendil on töölt koju sõites võimalus peatuda ning tellitud kaup aega kulutamata kaasa haarata.

Coop Eesti Keskühistu sõlmis eelmisel nädalal esimeste nutikappide tarnimiseks lepingu jaekaubandustehnoloogia arendamisele spetsialiseerunud ettevõttega Strongpoint.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: