Slovakkia politsei vahistas mõrvatud ajakirjaniku artiklis mainitud itaallase ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Slovakkia politseinik 1. märtsil läbiotsimise ajal Antonino Vadalaga seotud maja juures Trebisovis.
Slovakkia politseinik 1. märtsil läbiotsimise ajal Antonino Vadalaga seotud maja juures Trebisovis. Autor/allikas: News Agency of the Slovak Republic (TASR)/Roman Hanc/AFP Photo/Scanpix

Slovakkia politsei võttis vahi alla Itaalia ärimehe, kellest kirjutas oma viimases artiklis mõrvatud ajakirjanik Jan Kučiak. Mees võeti vahi alla seoses narkokuriteo uurimisega, mis ei puuduta Kučiaki juhtumit, teatas riigi peaprokuratuur teisipäeval.

Võimud teatasid, et tema vahistamine oli osa rahvusvahelisest tegevusest, mis viis kokku 17 inimese kinnivõtmiseni, vahendas Reuters.

Slovakkia peaprokuratuur teatas, et Veneetsia kohtu poolt välja antud Euroopa vahistamismääruse alusel võeti kinni Antonino V.

"Kohus on palunud Antonino V. riigist välja saata narkootikumidega seotud kuriteo tõttu," märkis prokuratuur.

Prokuratuuri pressiesindaja kinnitas, et vahistatu on Antonino Vadala, keda mainis oma viimases artiklis ka uuriv ajakirjanik Jan Kučiak, kes leiti veebruari lõpus koos oma kihlatuga nende kodust maha lastuna.

Veneetsia peaprokurör Bruno Cherchi ütles pressiteate vahendusel, et Vadala on uurimise all seoses väidetava kuulumisega rühmitusse, mis tegeleb rahvusvahelise narkokaubanduse ja rahapesuga ja mis kasutas legaalseid kanaleid Lõuna-Ameerikast narkootikumide importimiseks.

Kučiaki mõrv on raputanud Slovakkiat, tuues kaasa massimeeleavaldused.

Politsei on uurimise käigus kuulanud üle enam kui 100 inimest. Vadala võeti kinni ka 1. märtsil, kuid vabastati hiljem. Kellelegi pole mõrvaga seoses süüdistust esitatud.

Kučiak kirjutas oma artiklites pettusejuhtumitest, mis sageli puudutasid poliitikaga seotud ärimehi. Oma viimases artiklis, mis jäi lõpetamata ja avaldati postuumselt, kirjutas ta Slovakkias tegutsevatest Itaalia ärimeestest, kellel on väidetavad sidemed maffiaga, nende hulgas Vadalast.

Kučiak kirjutas ka, et Vadalal on olnud kunagi ärisidemeid kahe slovakiga, kes hiljem töötasid peaminister Robert Fico kabinetis. Mõlemad on ametist lahkunud, kuid eitavad seotust mõrvaga.

6. märtsil Slovakkia uudisteportaalile Korzar antud intervjuus eitas Vadala sidemeid Itaalia maffia või Slovakkia poliitikutega. Vadala sõnul ajas Kučiak ta segamini tema nimekaimuga ning ajakirjanik tapeti enne, kui ta sai temaga kohtuda ja seda selgitada.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: