Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ain Aaviksoo asub juhtima Tarmo Laanetu osalusega kindlustusfirmat

Ain Aaviksoo.
Ain Aaviksoo. Autor/allikas: ERR

Viimased kolm aastat sotsiaalministeeriumi asekantslerina töötanud Ain Aaviksoo siirdub erasektorisse ja asub 2. aprillist juhtima Tarmo Laanetu osalusega Viveo Tervisekindlustust, mis käivitab Eestis tasulise lisatervisekindlustuse tööealistele inimestele.

Aaviksoo sõnul sai ta põneva pakkumise ja soovib end proovile panna erasektoris. "Viveo Tervisekindlustuse eesmärgiks on luua uue põlvkonna tervisekindlustus eeskätt Eesti tööealistele inimestele," selgitas Aaviksoo pressiteate vahendusel.

"Riigi poolt pakutav ravikindlustus tegutseb oma võimaluste piires. Samas on just viimastel aastatel nii inimeste nõudmised kui ka tööandjate huvi oma töötajaid toetada kasvanud ning tekitanud rahulolematuse tervishoiusektori senise korraldusega. Muudatuste vajalikkus on selge kõigile osapooltele, seetõttu on praegu hea võimalus jõud ühendada ning kutsuda uue partnerina laua äärde tööandjad," sõnas Aaviksoo.

Tööandjate kaasamine on Aaviksoo hinnangul täiendav motivatsioon inimesi mõjutada oma tervise eest hoolitsema ning anda parem juurdepääs tervishoiuteenusteni nii pea, kui tervisemure tekib. Samuti plaanib Aaviksoo käivitada e-tervise lahendusi.

Viveo asutaja Tarmo Laanetu sõnul on eratervisekindlustusel tekkimas üha selgem koht Eesti tervishoiusüsteemis.

Ain Aaviksoo on töötanud Eesti tervishoiuvaldkonnas 18 aastat. Viimased kolm aastat juhtis ta asekantslerina sotsiaalministeeriumi e-teenuste arengut ja innovatsiooni. Aaviksoo lahkub sotsiaalministeeriumist poolte kokkuleppel.

Viveo Tervisekindlustuse asutasid ettevõtjad Raul Källo ja Tarmo Laanetu. Källo on üle 20 aasta pakkunud kindlustuslahendusi. Källo juhib AS Vandeni Kindlustusmaaklerit ning The Magnitude'i Londonis. 1995. aastast tervishoiusektoris tegutsev Laanetu on üks Veerenni Tervisekeskuse loojaid ning Südameapteegi keti ja Confido erameditsiinikeskuse omanikke.

Viveo Tervisekindlustus on tegelemas partnervõrgustiku loomise ja teenuste ettevalmistamisega.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: