Endine tööandja kahtlustab Ain Aaviksood kahju tekitamises

Ain Aaviksoo.
Ain Aaviksoo. Autor/allikas: ERR

Endine tööandja kahtlustab aastaid Eesti sotsiaalsüsteemi IT-arengut juhtinud Ain Aaviksood tüssamises ja suure majandusliku kahju tekitamises, kirjutab Postimees.

"Ta tegutses huvide konfliktis ja ei täitnud oma kohustusi korrektselt," ütles ajalehele vandeadvokaat Jaanus Tehver, tuginedes siseuurimise praegusele staadiumile.

Tehver esindab tervisetehnoloogiaettevõtet Viveo Health, mille juhiks sai Aaviksoo eelmise aasta 2. aprillil ja lahkus sealt juba detsembris, kirjutab ajaleht.

Viimased kolm aastat enne seda juhtis Aaviksoo asekantslerina sotsiaalministeeriumi e-teenuste arengut ja innovatsiooni, kuid lahkus sellelt kohalt kokkuleppel kantsler Marika Priskega pärast seda, kui vaatamata viie miljoni euro kulutamisele ei saanud asja sotsiaalkaitse infosüsteemi uue versiooni SKAIS2 arendamisest.

Aaviksoo jäi endise tööandja kahtlustusi kommenteerides napisõnaliseks: "Kirjeldatud kahtlustus on nii udune, et ma ei oska seda kuidagi kommenteerida."

Allikas: Postimees

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: