Reformi järel võivad Eestisse jääda Apotheka, Südameapteek ja Euroapteek
Pärast apteegireformi võivad Eesti apteegiturgu jääda ainuvalitsema Apotheka, Südameapteek ja Euroapteek ning seejuures jääb viimase turuosa Ülikooli Apteegi ostmisest hoolimata kõige väiksemaks.
Kahe aasta pärast jõuab lõpule apteegiomandi reform ning pärast seda ei tohi ravimite hulgimüüja ja jaemüüja enam olla omavahel seotud ning apteeki võib pidada ainult proviisor, kirjutab Eesti Päevaleht.
Juba seaduseelnõu sünnilugu tekitas kahtlusi, kas selle autor oli toona ikka riigikogu liige Margus Tsahkna või hoopis ravimiärimehe Margus Linnamäe heaks töötavad juristid, märkis leht.
Apothekat ja Südameapteeki peetakse Margus Linnamäe Magnum Medicali mõju all olevaks, kuid ka sellisel juhul ei võtaks konkurentsiamet midagi ette, sest juriidiliselt seost kahel apteegiketil pole, kuigi tegelikult tähendaks see monopoli.
Samas pole apteegireformist täiesti loobuda enam võimalik, sest vastasel juhul tekiks neil proviisoritel, kes on juba apteegipidamise kohustuse võtnud, õigustatud huvi nõuda riigilt tehtud kulutuste hüvitamist.
Leht märkis, et ka laiem avalikkus ei pruugi probleemi tõsidusest enne aru saada, kui ühel päeval avastatakse, et lihtne ravim maksab varasema viie asemel näiteks 25 eurot ning just seda võib konkurentsi puudumine ja isemajandavad proviisoriapteegid kaasa tuua.
Toimetaja: Marek Kuul