Kallas kohendaks võimule saades tulumaksureformi, maakondlikku transporti

Kaja Kallas
Kaja Kallas Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Aprillis Reformierakonna juhtimise üle võttev Kaja Kallas nimetas Lääne Elule antud intervjuus praeguse valitsuse otsuseid, millele Reformierakond võimule saades tagasikäigu annaks.

Esimesena tõi ta välja maksupoliitika. "Oleme kokku leppinud, et 500 eurot maksuvaba tulu ei lähe keegi puutuma – see peaks olema kõigile. Ülejäänu osas on meie seisukoht: selge ja lihtne maksusüsteem, mis ei pärsi ettevõtlikkust."

Teine suur asi, millega ta kuidagi nõus ei ole, on Eesti vabariigi õigusliku järjepidevuse kahtluse alla seamine. "Pean siin silmas okupatsioonikahjude hüvitamist – see tähendab omaksvõtmist, nagu oleks Eesti vabariik need kahjud tekitanud. Ei ole. Ka VEB-fondi teema, mida osa riigikogus taga ajab, on kohtust läbi käinud."

Võimule pääsedes muudaks Reformierakond veel ära tasuta maakondliku ühistranspordi. "Bussid ei vii sellest kohast, kust nad tahavad sõita, sinna, kuhu neil on vaja, sel kellaajal, kui vaja."

"Kui muudetakse tasuta olevaks see, mida keegi sellisel kujul ei vaja, ei lähe inimeste kulutused transpordile väiksemaks. Nad peavad ikkagi autot kasutama. Kaotavad konkurentsiolukorras töötavad kommertsliinid – need võivad minna pankrotti. Ma ei näe tasuta transpordis midagi positiivset," lisas ta.

Kogu intervjuud saab lugeda Lääne Elust.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: Lääne Elu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: