Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pevkur: riigimehena andsin spinndoktoritele alla

Hanno Pevkur
Hanno Pevkur Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Reformierakonna taanduv esimees Hanno Pevkur ütles aastavahetusel alguse saanud sündmusele tagasi vaadates, et loobus erakonnajuhi kohale konkureerimast seetõttu, et ei näinud lõppu spinndoktorite tegevuses meediasse info või lausvalede pildumisel.

Pevkur andis Kuku raadio saates "Nädala tegija" intervjuu Meelis Atonenile, kes ise on Reformierakonna lihtliige.

Atonen küsis Pevkuri käest detsembri sündmustele, kui Siim Kallase intervjuus öeldu lõppes erakorralise üldkogu kokkukutsumisega, tagasi vaadates, et miks viimane ikkagi loobus võitlusest esimehe kohale.

"Tunnen Reformierakonna siseelu ja tean, mida inimsed mõtlevad. Kui sa ei oleks loobunud, siis piirkonnad oleks sind edasi toetanud. Arvan, et Kristen Michal ei oleks mingi hinna eest uuesti kandideerinud ja poleks ka Kaja Kallas välja tulnud. See oleks liiga suur risk olnud tulla ja hakata võitlema. Oleks mingi tempo pidanud vastu pidama. Mis olid sinu kaalutlused?" küsis Atonen.

Pevkur sõnul nägi ta, et meedias hakkasid ilmuma kuni valedeni välja mingid spinnid.

"Kuskil sahinates ilmub lugu, et ma otsin kõnekoolitjat, mida kunagi pole otsinud. Nägin, et teatud intervalliga spinndoktorite töö meediasse kõikvõimalikku infot pilduda ei paista lõppevat," vastas Pevkur.

Pevkuri sõnul leidis ta, et sellistes oludes ei saa tema erakond Eestit edasi viia ja võimalikku valitsusvastutust võtta, mistõttu riigimehena ta taandus.

Atonen ütles, et hiljutised sündmused riigikogu juhatuse valimise eel šokeerisid teda, ja küsis Pevkuri käest, millal ta aru sai, et käib mingi mäng.

Pevkur rääkis, et nädala eest neljapäeval tegi Maris Lauri fraktsiooni koosoleku lõpus ettepaneku teda parlamendi aseesimehe kohal jätkamiseks toetada.

"Aga teema jäeti lahti ja sooviti uuesti arutada. Päev hiljem oli meil fraktsiooniga väljasõit fraktsiooniga Valgamaale, seal hakkas tekkima arusaamine, et käib teise kandidaadi otsimine vähimagi infota, miks," meenutas Pevkur.

"Kõik kulmineerus sellega, et meediast sai lugeda fraktsiooni sisekirju, mis mulle absoluutselt ei meeldi. Kui kellelgi on julgust saata, siis julgus seda ka tunnistada," lisas ta.

Atonen märkis, et temale teadaolevalt jõuavad asjad Delfisse korvpallihuviga seotud Remo Holsmeri ja peatoimetaja Urmo Soonvald liini pidi.

Pevkur ütles, et tema seda ei tea, kuid nn lekkimise teemal oli neil fraktsioonis ka diskussioon.

"Kui valimised on tulemas ja tahame oma programmi adekvaatselt arutada, siis ei tahaks pärssida kommunikatsioonivahendeid, mis meil on. Eks see on selle inimese peas kinni, kes seda send-nuppu vajutab. See on erakonnahuvide vastane," kommenteeris Pevkur.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: Kuku raadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: