Väätsa Prügila varade müümine põhjustab pingeid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Järvamaal põhjustab pingeid sealsetele kohalikele omavalitsustele kuuluva aktsiaseltsi Väätsa Prügila vara müümine Rootsi jäätmekäitlusettevõttele Ragn-Sells. Vastased leiavad, et võõrandamine oleks pidanud toimuma avaliku konkursi teel ja müüa oleks tulnud mitte ettevõtte vara, vaid aktsiaid.

Väätsa Prügila juhatuse liige Aivar Lõhmus ütle "Aktuaalsele kaamerale", et nõukogu otsustas ettevõtte varad võõrandada eelläbirääkimiste korras, et kindlustada prügila tegevuse jätkumine.

"Me vajame minimaalselt 40 000 kuni 50 000 tonni jäätmeid aastas, samas kui meie omanike territooriumilt me suudame koguda ainult 10 000 tonni," rääkis Lõhmus.

"Väätsa Prügila bilansiline varade väärtus 2016. aasta lõpus oli 5,3 miljonit eurot. Varade müük sisaldab varade bilansilist väärtust, aga seal on arvestatud ka meie kohustusi, mis on suurusjärgus kolm miljonit eurot," lisas ta.

Eelleping Ragn-Sellsiga sõlmiti 2016. aastal, kuid kuna vara on soetatud Euroopa ja Eesti maksumaksjate raha eest, saab seda müüa alles tänavu.

"Me pidasime läbirääkimisi mitme turul oleva ettevõttega, teiste tegevus ei olnud meie jaoks piisavalt selge ja meie huvidest lähtuv," selgitas Lõhmus.

Paide linnavolikogu liige, endine Järva maavanem Alo Aasma leiab, et kolmele kohalikule omavalitsusele kuuluva ettevõtte vara müügiprotsess pole olnud avalik.

"Kui oleks mitu huvilist läbi konkursi, oleks kindlasti ka see hind hoopis teine. Kindlasti ma müüki kui sellist toetan, sest viimased majandusaastad on Väätsa Prügilale olnud kohutavad: 2013-2014 üle poole miljoni euro kahjumit, viimane kinnitatud aruanne 2016 üle 300 000 euro," rääkis ta.

"Seal ei ole midagi ebaseaduslikku. See on üks neid viise oma kohustusi üle anda koos varadega ja ma usun, et see on omanikele ka parim tulemus," kommenteeris Järva vallavanem, AS Väätsa Prügila nõukogu liige Rait Pihelgas.

Kui konkurentsiamet koondumistaotluse rahuldab, kohustub varade uus omanik jätkama Väätsa Prügila majandustegevust samas mahus, täitma prügila seire ja sulgemisega seotud kohustused ja garanteerima tänavuse investeerimismahu 1,3 miljonit eurot.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: