Jesse: minuga on ministriametisse asumise üle rääkinud vaid ajakirjanikud

{{1523260680000 | amCalendar}}
Maris Jesse
Maris Jesse Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse sõnul pole tal Jevgeni Ossinovskiga ministriametisse asumisest juttu olnud. Sama ütlevad ka teised, kelle nimed on ajakirjanduses võimalike kandidaatidena välja toodud.

"Minuga pole sel teemal peale ajakirjanike keegi veel rääkinud," ütles Jesse esmaspäeval ERR-i uudisteportaalile. Küsimusele, et kas ta kaaluks ministrikohale asumist kui selline ettepanek tehakse, vastas Jesse, et ei soovi selle üle spekuleerida.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) esimees Ossinovski, kes teatas erakonna laupäevasel volikogul tervise- ja tööministri ametist loobumisest, ei ütle veel, kes saab valitsuses tema portfelli.

"Maris Jesse on kindlasti tugev rahvatervise ja üldse tervise valdkonna spetsialist. Mis puudutab minu järeltulija nime, siis seda on veel liiga vara rääkida," ütles Ossinovski pühapäeval ERR-i uudisteportaalile. "Meil ei ole täna veel ühtegi kandidaati... Need mõtted peavad erakonna esimehena mul kahtlemata olema, aga ma ei ole neist tänaseks veel kellegagi rääkinud."

Parteitu Maris Jesse kuulus aastatel 1996-2014 Reformierakonda. Tema kõrval on võimalike tervise- ja tööministri kandidaatidest ajakirjanduses välja käidud Helmen Küti, Heljo Pikhofi ja Rannar Vassiljevi nimed.

2015. aastal tervise- ja tööministri kohal olnud Vassiljev ütles ERR-ile, et temal pole samuti Ossinovskiga ministriametisse asumisest juttu olnud. "Ma pole sellele ka mõelnud, kuigi suhtekorraldajana mõistan, et minu nime üle on loogiline spekuleerida."

SDE aseesimees Heljo Pikhof ütles ERR-ile, et ei ole Jevgeni Ossinovskiga tema järeltulijast ministrikohal rääkinud. "Olen olnud poliitikas ligi paarkümmend aastat, mille jooksul olen eelkõige keskendunud sotsiaalprobleemide lahendamisele ja tegelenud nii meditsiiniküsimuste kui tööga seotud teemadega, sealhulgas ka riigikogu sotsiaalkomisjoni esimehena. Seega - kui mulle tehtaks ettepanek võtta vastu ministriportfell, siis kaaluksin seda pakkumist tõsiselt," rääkis Pikhof.

"Aga kindlasti on sotsiaaldemokraatide ridades mitmeid inimesi, kes tunnevad hästi nii tervishoiu kui töö valdkonda ja passiksid hästi ministriametisse. Ja eks me vaata kandidaate ka väljastpoolt erakonda;" lisas ta.

Pikhof ütles, et erakonna aseesimehena aitab sobiva kandidaadi leidmisele kaasa. "Pole kahtlustki, et sotsiaaldemokraadid leiavad väärikate kandidaatide hulgast hea ministri."

Kui Ossinovski riigikokku läheb, peab talle koha vabastama Rein Randver.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: