Lauristin: mina läheksin Ossinovskiga luurele küll

Foto: Eero Vabamägi / Eesti Meedia / Scanpix

Sotsiaaldemokraatliku erakonna juhatuse liige Marju Lauristin peab tänaste ajalehtede kriitilisi juhtkirju Jevgeni Ossinovski valitsusest taandumise kohta siltide loopimiseks.

"Küsimus ei ole talle liiga tegemises. Te lugesite ette (saatejuht Mirko Ojakivi tsiteeris esmaspäevaste ajalehtede juhtkirju - toim) suurepärase ajakirjanduslike siltide nimekirja. Kõik need sõnad, et "Ossinovski rapsib" ja et tegu on "politikaanlusega". Need on sildid, mida võib kasutada igal hetkel. Või see, et "Ossinovskiga luurele ei läheks". See on sõjaline terminoloogia. Kellega me siis sõdime? Mina läheks küll temaga luurele, sest ta ei hakkaks vales kohas hurraa karjuma, nagu mõnest teisest poliitikust võiks arvata," rääkis Lauristin Vikerraadio saates Uudis+.

Lauristini sõnul oli Ossinovski valitsusest taandumise põhjus see, et ta oli muutunud ainuvastutajaks kõige eest, mis ei meeldi praeguse valitsuse tegevuses.

"Mina ei ütle, et ta andis alla. Ossinovski tegi vangerduse, et tuua esimees ja erakond tule alt välja. Ta ei saanud enam kõnelda strateegiliselt olulistel teemadel, vaid pidi pidevalt vastama rünnakutele, mis polnud üldse tema teemad, nagu näiteks aktsiisimäärad, mis on puhtalt rahandusministri asi."

Lauristin tunnistas, et noore poliitikuna ei osanud Ossinovski ette näha rünnakut, mis alkoholiteemaga seoses tõuseb.

"Ma lugesin Mirtel Pohla intervjuud, kus ta tuliselt toetas Ossinovskit selle eest, et ta hakkas alkoholi vastu võitlema. Alkoholi kui tervise kahjustaja vastu. Aga Ossinovski ei osanud ette näha seda raevukat rünnakut alkoholitootjate poolt ja seda, kuidas hakkavad käituma õllehimulised tarbijad. Ma ise poleks ka kunagi uskunud Eesti rahvast seda, et Vabariigi 100. sünnipäeval minnakse õlle hinna pärast Lätti Eesti riigi vastu mässama."

Ühtlasi kinnitas Lauristin, et erakonna esimehe vahetus Sotsiaaldemokraatlikus erakonnas päevakorras pole. Uue töö- ja tervishoiuministri valimise kohta ütles ta, et sellel ametikohal ei ole sisseelamiseks aega.

"See on valdkond, mis nõuab inimest täiega. Kui sa sellele end pühendad, siis muuks poliitiliseks tööks sul aega pole. Ja õppida aega ka pole. See inimene peab suutma end päevapealt töösse lülitama. Kõik kolm ajakirjanduses läbikäinud nime saaksid kohe sellesse töösse lülituda, aga konkreetset nime praegu veel pole."

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski teatas laupäeval peetud Sotsiaaldemokraatliku erakonna volikogul, et lahkub lähiajal valitsusest, naaseb parlamenti ning keskendub erakonna juhtimisele.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: