Darja Saar lahkub ETV+ peatoimetaja ametikohalt

ERR-i venekeelse telekanali ETV+ peatoimetaja Darja Saar lahkub 25. mail ametist ning ajutiselt hakkab telekanali juhi kohuseid täitma ERR-i juhatuse liige Urmas Oru.

Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse liikme Riina Rõõmuse sõnul on Darja Saar ETV+ programmi käivitamisel teinud ära erakordselt suure ja tänuväärse töö.

"Darja on võimekas juht ja energiline eestvedaja. ETV+ on Eesti meediamaastikul tänaseks kindlalt kanda kinnitanud ja esimene etapp on edukalt läbitud. Nüüd on aeg astuda järgmisi samme ja mõelda lojaalse auditooriumi sihikindlale kasvatamisele ning kogu ETV+ tegevuse paremale integreerimisele ERR-i teiste kanalite ja tootmisüksustega."

Darja Saar kirjutas ETV+ veebilehel ametist lahkumist kommenteerides, et tema töösuhe ERR-iga lõppes vastastikusel kokkuleppel.

"Minu isiklik seisukoht on, et teatepulga peaks minult üle võtma venekeelne ajakirjanik ja telemänedžer, kes teab, mis on vene kool, kodakondsusprobleemid ning kes igapäevaselt elab ja suhtleb oma auditooriumiga," märkis Saar.

Lähiajal hakkab ETV+ tegevust kureerima juhatuse liige Urmas Oru ning ETV+ omasaadete ja programmi tootmist juhtima produtsent Hannela Lippus, kes on kanali juures olnud selle sünnist saati.

ETV+ on Eesti Rahvusringhäälingu venekeelne telekanal, mis alustas saadete edastamist 28. septembril 2015. Darja Saar on olnud kanali peatoimetaja selle asutamisest saadik.

Kantar Emori veebruarikuu uuringu andmetel oli ETV+ osakaal kogu vaatamisajast 0,9 protsenti. Lisaks on ERR-il venekeelne raadiojaam Raadio 4 ja venekeelne uudisteportaal Rus.err.ee.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: