Tori hobusekasvanduses on sel kevadel sündinud juba kaks varssa ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Tori hobusekasvanduses on sel kevadel sündinud juba kaks märavarssa, üks saab peatselt kuuvanuseks ja teine pole veel kaht päevagi vana.

22. märtsil sündinud varsal on juba nimigi olemas - Veda. Kuu ajaga on varss tublisti kasvanud ja kõpsutab nüüd ema Elke kõrval hobusekasvanduses ringi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Nii väikesed varsad ema kõrvalt veel kuigi kaugele minna ei julge ja kui lähevadki, siis hoiab ema neil pilku peal.

Ööl vastu esmaspäeva sündis teinegi varss. "Ta on terve ja tubli, krapsakas. Tema isa on Tori täkk Alderman, kes on pärit Pärivere hobusekasvandusest, ema on mära Parii, kes on pärit Tori hobusekasvandusest. Nime tal veel ei ole," selgitas hobuhooldaja Tuuli Rätsep, kes oli varsa sünni juures.

Viimati sündis Tori hobusel hobusekasvanduses varss 2011. aastal. Sel aastal on aga tiineid märasid mitu, niisiis on veel järeltulijaid oodata.

"Kõige värskema varsa kohta võiks öelda, et see on kõige kuulsama Tori hobusekasvanduse perekonna järjekordne jätkaja. Sündis ju märavarss. Ja juured sellel perekonnal lähevad aastasse 1856, kui siia kasvandusse osteti Eesti tõugu mära Pääsu," rääkis Eesti hobusekasvatajate seltsi juht Krista Sepp.

Varsa nimi peab algama isa nime esimese tähega ehk paaripäevase varsa nimi peab algama A-tähega. "Aktuaalse kaamera" operaator pakkus talle nimeks Aurelia ja see arvati sobivaks. 

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: