Toris selgitati välja parimad eesti tõugu hobused ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Tori hobusekasvatuses sai laupäeval näha parimaid eesti tõugu noorhobuseid. Üleriigilisel võistlusel hinnati hobuste välimust ja esnemisoskust ning pandi proovile nende füüsilised võimed.

Tänavuseks aasta täkuks tunnistati Axel. Oma vanuserühmas pälvis tunnustuse ja sai tõutäku litsentsi neljaastane Ten. Temaga tegi koolisõidu esitluse Eesti meister Marii-Heleen Raidmets, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ten on minu meelest hästi vahva, täku kohta minu meelest hästi mõistlik. Teda on lihtne käsitseda. Eks need vallatused tulevad ikka vahel, ta on selline noorukene, aga ta on õpihimuline ja selle tõttu võib-olla ongi meile tulnud hästi palju häid tulemusi see aasta," rääkis Teni treener Kristiina Raidmets.

"Ten on väga lihne ja sõbralik hobune. Minu juures oli ta väiksena. Hästi hea, üks minu lemmikuid hobuseid," ütles Teni omanik Key Kunman.

Saaremaal eesti tõugu hobuse aretusega tegeleva Jaan-Aleksander Rooda arvates on oluline, et ajalooline eesti tõug ikka säiliks. Eesti tõugu märasid on Eestis alla tuhande.

"Meie oludega väga hästi kohanenud hobune. Ta saab meie looduses suurepäraselt hakkama ilma inimese abita. Talv ei ole temale probleemiks, ta kaabib endale sööda lume alt. Ja see ongi, tema tugev tervis, hea sööda kasutamine," selgitas Rooda.

Teiste hulgas aitas hobuseid esitleda 12-aastane Lenna Puht, kes tunneb hobuseid hästi, sest veedab tallis pea kogu oma vaba aja.

"Sa pead neid usaldama ja see oleneb ka hobusest, kuidas sa temaga läbi saad. Mul on väga väiksest peale olnud hobustehullus. Nad on suured loomad ja see on lahe," rääkis Puht.

Varssadel oli esitlusel aga vaba voli joosta just sinna, kuhu nemad tahtsid, ja maitsta seda, mis neile meeldis.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: