Meelis Lao vaidlustas pankrotiotsuse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Meelis Lao
Meelis Lao Autor/allikas: SCANPIX PRESS

Ärimees Meelis Lao esindaja vandeadvokaat Terje Eipre vaidlustas Harju maakohtu pankrotiotsuse.

Lao on seisukohal, et maakohus on ebaõigesti kuulutanud välja tema pankroti ja palub maakohtu määruse tühistada, teatas vandeadvokaat Terje Eipre ERR-ile.

"Antud juhul on Lao vaidlustanud ka maksuameti vastutusotsuse. EMTA nõue pole selge ning võlgnik vaidleb pankrotiavalduse esitanud võlausaldaja nõudele põhjendatult vastu," märkis Eipre.

Tema sõnul on Lao esitanud võlausaldajale uued asjaolud ja tõendid, mille varasem esitamine ei olnud võimalik ning seega saab seda vaidlust pidada pankrotimenetluse väliselt.

Eipre sõnul põhineb maksu- ja tolliameti nõue vastutusotsusel, mis tehti põhjusel, et erinevates kontrollimenetlustes ei kogunud maksuhaldur tõendeid Inimõiguste Kaitse Büroo OÜ tehtud tehingute kohta.

"Maksuhaldur ei pidanud põhjendatuks Inimõiguste Kaitse Büroo OÜ poolt esitatud maksudeklaratsioone. Maksu- ja tolliameti meelest puudus Inimõiguste Kaitse Büroo OÜ-l sisendkäibemaksu mahaarvamise õigus. Menetluse käigus tuleks nõuda teavet OÜ-lt Logos, et saada teada, kas OÜ Logos on omandanud sama tehnoloogia, mida OÜ Gillian," rääkis Eipre.

Eipre sõnul esitas Lao ka taotluse Euroopa Liidu kohtult eelotsuse küsimiseks seoses pankrotiavalduse aluseks oleva vastutusotsusega.

Pankrotiavalduse Lao vastu esitas maksu- ja tolliamet seoses Lao väidetava maksuvõlgnevusega, mis on 571 532 eurot.

Aruande kohaselt on võlgnevuse sissenõudmisest ainsana huvitatud maksu- ja tolliamet, teised võlausaldajad ei ole nende võlgnevuste sissenõutavaks muutumisest haldurit teavitanud.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: