Läti nõuab Venemaalt selgitust olematute raketikatsetuste kohta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Vene sõjalaevad Baltiiskis, arhiivifoto.
Vene sõjalaevad Baltiiskis, arhiivifoto. Autor/allikas: Sputnik/Scanpix

Läti kaitseministri sõnul soovib Riia Moskvalt selgitust, miks Venemaa teatab raketikatsetustest Läänemerel ja seetõttu nõuab Lätilt lennuliikluse piiramist, aga katsetusi läbi ei vii.

Raimonds Bergmanis ütles reede hommikul teleusutluses, et Venemaa ei teinud sel nädalal Läti majandusvete kohal ühtki raketikatsetust.

See on kuu aja jooksul juba teine kord, kus Venemaa hoiatab raketikatsetuste eest, kuid jätab need tegemata.

Bergmanis ütles Läti televisioonile, et ei oska Venemaa käitumist seletada. Ta lubas pöörduda Vene kaitseministri poole ja nõuda selgitust.

Bergmanise sõnul on võimalik, et venelastel tekkisid tehnilised probleemid.

Kaitseminister ei andnud otsest vastust küsimusele, kas Läti saab keelata raketikatsetuste läbiviimise ja sulgeda oma õhuruumi. Ta ütles, et Läti asjaomased institutsioonid koguvad infot ja otsustavad selle põhjal järgmise sammu.

Bergmanis juhtis tähelepanu vilkale lennuliiklusele Läänemere kohal, mida raketikatsetused tõsiselt häiriks.

Neljapäeva õhtuse seisuga ei olnud Läti relvajõud täheldanud Venemaa sõjalist tegevust Läti majandusvete kohal, kus Vene merevägi kavandas sel nädalal raketikatsetusi, ütles kaitseministeeriumi pressiesindaja Kaspars Galkins.

Ka reedel ei nähtud Läti piiride lähedal ühtki Vene sõjalennukit.

Venemaa oli varem teatanud, et kavatseb katsetada 17.-19. aprillini Läänemerel Läti majandusvetes rakette. Algselt pidid katsetused toimuma 4.-6. aprillini, kuid sel perioodil Venemaa rakette ei tulistanud.

Galkinsi sõnul palus Venemaa, et Läti sulgeks 17.-19. aprillini õhuruumi 20 kilomeetri kõrgusel ja 40 kilomeetri kaugusel Läti rannikust.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: