Läti: ähvardused ida-lääne konfliktist seoses Süüriaga on infosõda

Keit Pentus-Rosimannus ja Edgars Rinkēvičs.
Keit Pentus-Rosimannus ja Edgars Rinkēvičs. Autor/allikas: Läti välisministeerium

Ähvardused võimalikust sõjalisest konfliktist lääneriikide ja Venemaa vahel seoses sündmustega Süürias on osa infosõjast, ütles Läti välisminister Edgars Rinkēvičs laupäeval.

Rinkēvičs ütles BNS-ile, et keegi ei ole tühistanud diplomaatiat ega poliitikat.

Ta ei usu, et olukord eskaleeruks dramaatiliselt tõeliseks sõjaliseks konfliktiks, kuid tulevikus on oodata palju karme sõnu ja retoorikat. Ähvardused Kolmanda maailmasõja puhkemisest on osa infosõjast.

Rinkēvičsi sõnul peaks ÜRO andma rohelise tule sõltumatu uurimise läbiviimiseks keemiarelvade kasutamise üle Süürias. Asjaolu, et Venemaa pani veto ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsioonile uurimise läbiviimisest tähendab, et midagi on varjata ning Süüria, Venemaa ja Iraan peaksid võtma selle eest vastutuse.

Läti on seisukohal, et USA, Prantsusmaa ja Suurbritannia raketilöögid Süüria sõjalistele objektidele oli kohane vastus Süüria keemiarünnakule tsiviilelanikkonna vastu.

Rinkēvičsi sõnul ei ole see esimene selline juhtum ning lääneriikide tegevus on selge märk, et eksisteerivad punased jooned, mida ei tohiks ületada.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: