Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tusk andis seoses Poola lennukatastroofiga tunnistuse

Donald Tusk esmaspäeval Varssavi kohtus.
Donald Tusk esmaspäeval Varssavi kohtus. Autor/allikas: Czarek Sokolowski/AP Photo/Scanpix

Euroopa ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk ütles esmaspäeval Varssavi kohtus, et tal ei olnud Poola peaministrina võimu ega rolli enda ega presidendi lendude ettevalmistamisel.

Tusk andis tunnistusi seoses 2010. aasta lennukatastroofiga Venemaal, milles hukkus Poola tollane president Lech Kaczyński ja veel 95 inimest.

Mitme ohvri omaksed kaebasid tollase valitsuse, teiste seas Tuski kabinetiülema kohtusse, väites, et valitsus ei suutnud tagada lennu turvalisust.

Tusk oli kohtus tunnistaja, mitte kohtualusena. Osa istungist kuulutati kinniseks.

Tusk kinnitas, et tal ei olnud enda ega presidendi lendude ettevalmistamisel mingit rolli ega mõju, ning tunnustas kõrgelt oma endise kabinetiülema tööd.

"Pole presidendi ega peaministri asi mõjutada otsuseid, mis puudutavads maandumispaika, aega, sihtkohta ega lennuki valikut," ütles Tusk kohtus. "Minu vaatevinklist oli selge, et ma ei tohi lende mõjutada."

2010. aasta 10. aprilli lennuõnnetuses Smolenski lähistel hukkusid lisaks presidendipaarile paljud riigiametnikud ja sõjaväejuhid.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: