Saksamaal toimusid antisemitismi vastased meeleavaldused ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Reuters/Scanpix

Saksamaal kogunesid kolmapäeval tuhanded juudi traditsioonilisi peakatteid kandvad inimesed meeleavaldustele, mille eesmärgiks oli väljendada toetust kohalikule juudi kogukonnale.

Viimase aja vahejuhtumid on tekitanud muret, et antisemitism kogub Saksamaal taas jõudu, vahendasid AFP, Haaretz ja ERR-i teleuudised jt.

Eelmisel nädalal rünnati Berliinis kaht juudi peakattega meest ja Saksamaa juudikogukonna liider Josef Schuster tegi avalduse, milles soovitas suuremates linnades juudi peakatteid mitte kanda.

Ründajad olid teadaolevalt moslemitaustaga. Samuti on tulnud teateid, et moslemilapsed on koolides ähvardanud juudi lapsi ja nimetanud neid väärusulisteks.

Saksamaal on seetõttu tekkinud arutelu, et sisse rännanud moslemite tõttu on juudivastasus suurenenud. Samas osalesid kolmapäeval juute toetavatel meeleavaldustel ka paljud moslemid.

"Ma näen ja tunnen moslemite toetust. Peame üheskoos - nii kristlased, juudid, moslemid kui ka ateistid - sellele vihkamisele vastu seisma ja kasutama vastumeetmeid. Ainult siis saame selles suurepärases Berliini linnas koos edasi elada," ütles üks Saksamaa juudikogukonna juhtidest Gideon Joffe.

Samas tuli vähemalt üks Berliini toetusmeeleavaldus - tiheda moslemiasustusega Neuköllni piirkonnas - ähvarduste tõttu pooleli jätta.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: