Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ööl vastu 1. maid hakkab Tallinnas sõitma Yandex Taxi

Yandex Taxi auto
Yandex Taxi auto Autor/allikas: Yandex Taxi

1. mai keskööl käivitub Tallinnas Venemaal sõidujagamisteenust pakkuva ettevõtte Yandex.Taxi teenus takso tellimiseks mobiilrakenduse kaudu.

Sarnaselt näiteks Taxify ja Uberi platvormidele toimivat rakendust, mis on tõlgitud eesti keelde, saab alla laadida Android'i või iOS'ile juba praegu. Yandex Taxi teatel seisneb nende erinevus konkurentidest selles, et sõidu täpne hind arvestatakse kohe pärast lähtekoha ja sihtkoha andmete sisestamist ning reisitasu ei muutu, isegi kui sõiduaeg suureneb ummikute tõttu.

Teenusel kehtib kaks tariifi: "Economy" ja "Comfort" ning vahe seisneb autode tasemes. "Comfort" tariifis saabub näiteks Toyota Avensis 2017. aasta mudel, "Economy" tariifis näiteks Opel Astra.

Sõidu alustamise tasu "Economy" tariifi järgi ei ületa 1 eurot, see hind sisaldab poolt kilomeetrit ning viis minutit ootamist, edasi maksimaalselt 0,55 eurot kilomeetri kohta.

Yandex Taxi ei tööta otseselt autojuhtidega. Teenus teeb koostööd ametlike taksoparkidega, kellel on taksoveoluba. Tallinnas on teenusega ühendatud üle 300 auto kümnest taksopargist, kes on Yandex Taxi partnerid.

Transpordiplatvormi Taxify hinnangul mõjutab Yandex Taxi Eesti turule tulek ennekõike traditsioonilise taksoteenuse pakkujaid ning ettevõte ei karda, et osad nende juhid võiksid Yandexi platvormiga liituda.

"Eesti on Taxify koduturg, oleme siin tegutsenud juba pea viis aastat. Meie eelisteks on turu tundmine, parim pakkumine juhtidele ja tuttav kasutuskogemus klientidele. Klientide või juhtide "ülejooksmist" me ei karda, tõenäoliselt valmistab Yandexi tulek suuremat muret traditsioonilistele taksoteenuse pakkujatele," ütles Taxify Eesti operatiivosakonna juht Martin Järve BNSile.

"Meie kogemus on, et pikas perspektiivis mahub sõidujagamisteenuse pakkujaid ühele turule kaks-kolm, ent tihedam konkurents muudab uute pakkujate jaoks kasvamise raskeks," lisas ta.

Allikas: ERR-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: