Tiheda liiklusega Tulika tänavalt võib ümberehitusel üks sõidurada kaduda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tulika tänava rekonstrueerimise eskiisiprojekt. Pildi paremas servas on Paldiski maantee ja Tulika tänava ristumiskoht.
Tulika tänava rekonstrueerimise eskiisiprojekt. Pildi paremas servas on Paldiski maantee ja Tulika tänava ristumiskoht. Autor/allikas: Kristiine linnaosavalitsus

Tallinnas on Tulika tänava Endla ja Paldiski maantee vahele jääv lõik sageli autodest ummistunud, kuid äsja avalikkuse ette toodud eskiisprojekt näeb ette tänava veelgi kitsamaks muutmist. Lisandub ka valgusfoore ja ohutussaari.

Tallinna kommunaalameti tellimusel koostatakse Paldiski maantee ja Endla tänava vahelise Tulika tänava lõigu rekonstrueerimise eskiisprojekti ning eelmisel nädalal oli Kristiine linnaosa valitsuses selle avalik tutvustus ja arutelu. Nüüd saavad inimesed kuni 10. septembrini projekti kohta oma ettepanekuid saata.

Eskiisprojektist ilmneb, et kui praegu on Tulika tänava Paldiski maantee poolne ots kaherajaline, siis tulevikulahendus näeb sinna ette ühe sõiduraja autodele ning selle kõrvale puuderea ja kergliiklustee.

Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe vastas ERR-i küsimusele, miks niigi tiheda liiklusega tänavat kitsamaks tehakse, et Tulika tänava eskiisjoonise sõidutee laius tuleneb olemasolevast teemaa laiusest ning Kristiine linnaosa üldplaneeringus toodud tingimustest, et tänavale tuleb rattatee ja tänavahaljastus. Tulika tänavale näeb kergliiklusteed ette ka Tallinna rattastrateegia.

"Kõiki neid tingimusi arvestades ei mahuks Tulika tänavale rohkem sõiduradu kui mõlemas suunas üks läbiv sõidurada ja keskele eraldi rada vasakpöörete sooritamiseks," selgitas Riibe. "Lisaks kavandatakse Tulika tänavale ülekäigurajad, valgusfoorid ja nende ohutuse suurendamiseks ohutussaared."

Tänava rekonstrueerimise käigus kavatsetakse seal liiklemine ohutumaks muuta, luua parem valgustus ja korrastada haljastus.

Täpsemat seletuskirja, kust Tulika tänava võimalikku tulevikku näha saaks, Riibe sõnul praegu veel ei ole, sest valminud on üksnes hinnang, milline on Tulika tänava liiklus pärast Haabersti liiklussõlme valmimist. Seda kasutatakse teelõigu ümberehitust planeerides ning projekteerija on koostanud eskiisijoonise võimaliku lahenduse kohta, kuid seletuskiri koostatakse järgmistes etappides.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: