OEG väikeaktsionärid esitasid üldkoosolekule eelnõu börsile jäämiseks ({{commentsTotal}})

Olympic
Olympic Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Novalpina Capitali tütarfirma Odyssey Europe vabatahtliku ülevõtmispakkumise Olympic Entertainment Groupi (OEG) aktsiate ostmiseks mitte vastu võtnud väikeaktsionärid esitasid reedel toimuvale hasartmängufirma üldkoosolekule otsuse eelnõu, millega seistakse ettevõtte börsilt ära viimise vastu.

Seoses 11. mail toimuva Olympic Entertainment Group AS-i korralise üldkoosolekuga esitasid ettevõtte teatud vähemusaktsionärid, kes kinnitavad, et nende häältega on esindatud vähemalt üks kahekümnendik kogu aktsiaseltsi aktsiakapitalist, üldkoosoleku päevakorda alternatiivse otsuse eelnõu koos põhjendusega, teatas Olympic kolmapäeval börsile.

Väikeinvestorid leiavad, et Olympic Entertainment Group AS-i aktsiate noteerimise lõpetamine tuleks heaks kiita alles siis, kui Odyssey Europe AS on omandanud 100 protsenti ettevõtte aktsiatest.

Olympicu väikeaktsionärid põhjendavad seda sellega, et noteerimine börsil tagab neile teatud õigused, sealhulgas emitendi tegevuse ja majandusliku olukorra läbipaistvuse ning madalamad piirmäärad aktsionäride õiguste teostamisel üldkoosolekul.

"Seepärast on Nasdaq Tallinna börsi praktika kohaselt noteerimine lõpetatud pärast emitendi väikeaktsionäride aktsiate ülevõtmist õiglase hüvitise eest. Aktsiaseltsi noteerimise lõpetamine ohustaks oluliselt väikeaktsionäride õigusi ning aktsiaseltsi aktsiate noteerimise lõpetamise taotlemise eeltingimuseks peaks olema 100-protsendiline aktsiate omandamine enamusaktsionäri poolt," seisab väikeaktionäride poolt esitatud põhjenduses.

Olympic Entertainment Group AS tegeleb praegu kontrollimisega, kas formaalsed eeltingimused otsuse eelnõu esitamiseks olid täidetud. Olympic Entertainment Groupi aktsionäride üldkoosolek toimub 11. mail kell 15.00 Hilton Tallinn Park konverentsikeskuses.

Olympicu väikeaktsionärid on varasemalt teatanud, et on hasartmängufirma börsilt äraviimise vastu ja plaanivad kasutada kõik õiguslike vahendeid selle vältimiseks.

nvesteerimisfirma Novalpina Capital, mille tütarfirma Odyssey Europe on võtmas üle Olympic Entertainment Groupi, teatas esmaspäeval, et omandab 10. mail kokku 89-protsendilise osaluse Olympicus, misjärel plaanib ta ettevõtte börsilt ära viia.

Odyssey Europe avaliku pakkumise osta Olympicu aktsiad hinnaga 1,9 eurot aktsia kohta võtsid vastu ettevõtte aktsionärid, kellele kuulus kokku 77,7 protsenti ettevõttest ehk 117,9 miljonit aktsiat koguväärtusega 224 miljonit eurot.

Alates 19. märtsist ehk kuupäevast millal ülevõtja teatas kavatsusest teha pakkumine, on ülevõtja lisaks turult ostnud 31,4 miljoni euro eest 16,5 miljonit aktsiat, mis moodustab umbes 10,9 protsenti kõigist Olympicu aktsiatest. Kõik nimetatud aktsiad osteti sama ostuhinnaga, mida ülevõtja pakkus pakkumise raames ehk 1,9 eurot aktsia kohta.

Seetõttu omandab ülevõtja pärast pakkumise lõpuleviimist 10. mail kokku 134,4 miljonit Olympicu aktsiat, mis moodustab umbes 88,5 kõigist aktsiatest, mille eest Odyssey Europe on maksnud 255,4 miljonit eurot.

Odyssey Europe kavatseb lõpetada Olympicu aktsiate noteerimise Nasdaq Tallinna börsil, mille otsustamine toimub ettevõtte korralisel üldkoosolekul, mis on kokku kutsutud 11. maiks

2018. Noteerimise lõpetamise järgselt ei ole pakkumise aktseptimata jätnud aktsionäride omanduses enam ühtegi likviidset Olympic Entertainment Group aktsiat.

Lisaks sellele kavatseb Odyssey Europe viia läbi Olympicu kui ühendatava ühingu ühinemise Odyssey Europega kui ühendava ühinguga. Aktsionäridele, kes pakkumist ei aktseptinud, pakutakse Odyssey Europe uusi aktsiaid. Need aktsiad ei ole noteeritud ei Nasdaq Tallinna börsil ega ühelgi teisel börsil.

19. märtsil teatas Novalpina, et on teinud hasartmängufirma Olympic Entertainment Groupi aktsionäridele ettepaneku osta ettevõte kokku 288,4 miljoni euro eest. Olympic kaks enamusaktsionäri Armin Karu ja Jaan Korpusov olid pakkumise juba vastu võtnud.

Olympic Entertainment Group pakub hasartmänguteenuseid kuues Euroopa Liidu liikmesriigis, mille hulgas on Balti riigid Eesti, Läti ja Leedu, ning Slovakkia, Itaalia ja Malta. Eelmise aasta lõpu seisuga kuulus OEG-le kokku 115 kasiinot ja 27 panustamispunkti, millest 24 kasiinot olid Eestis, 53 Lätis, 17 Leedus, kuus Slovakkias, 14 Itaalias ja üks Maltal. OEG-l on ligi 3000 töötajat.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNSERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: