Olympicu väikeaktsionärid survestavad ülevõtjat pakkuma õiglast hüvitist ({{commentsTotal}})

{{1525765320000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Olympicu väikeaktsionärid, investeerimisfirmad Trigon ja East Capital ei ole rahul kasiinoketi uue suuromaniku Novalpina ülevõtupakkumisega ja leiavad, et viimane tahab väikeosanikud jõuga välja suruda. Seetõttu kaaluvad väikeaktsionärid ka kohtusse pöördumist.

Olympicu uus suuromanik Novalpina on praeguseks saanud kätte 89 protsenti aktsiatest. Ülejäänud väikeaktsionärid ei taha aga müüa, põhjuseks suhteliselt kesine hinnapakkumine. Pakutud hind on umbes sama, kus aktsia on viimasel ajal püsinud. Tavaliselt on aga ülevõtupakkumise hind tunduvalt kõrgem aktsia börsihinnast, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Olympicu senised suuromanikud ja ka mitmed väikeaktsionärid võtsid siiski selle pakkumise vastu, kuid sellele vaatamata on olukord Novalpina jaoks ikkagi totter - oleks saadud kätte vähemalt 90 protsenti aktsiatest, saaks ülejäänud aktsiad lihtsalt üle võtta. Praegu - 89 protseniga - aga ei saa.

Investeerimisfirmad Trigon ja East Capital leiavad samas, et Novalpina tahab nad nüüd jõuga omanikeringist välja suruda.

"Sisuliselt on ülevõtmispakkumise prospektis kirjas, et pärast ülevõtmispakkumist me kavatseme selle ettevõtte börsilt ära viia, me kavatseme Läti varad sealt ära müüa endaga seotud ettevõttele veel teadmata hinnaga - Läti varad on kaks kolmandikku ettevõtte EBITDA-st -, lisaks kavatsetakse liita Olympic enda grupi ettevõtetega, samuti mitteteadaoleva vahetuskursiga," rääkis Trigon Asset Managementi partner Veiko Visnapuu.

Reedel toimub Olympicu aktsionäride koosolek, kus uus omanik otsustab ilmselt kasiinoketi Tallinna börsilt ära viia.

"Seejärel on järgmine otsustuskoht börsi käes, sest börs peab andma oma loa, et ettevõte saaks börsilt lahkuda. Aga börs peab vaatama kõikide huve," ütles Visnapuu.

"Osad väikeaktsionärid ei ole sellega nõus. Neid on veidi üle 10 protsendi. Nad on avalikult välja öelnud, et nad kavatsevad kõigi õiguslike vahenditega sellele siis vastu hakata, mis on ka nende õigus," selgitas Tallinna börsi juht Kaarel Ots, kelle sõnul on väikeaktsionäridel õigus minna kohtusse.

Novalpina hindas "Aktuaalsele kaamerale" saadetud lühikeses kommentaaris, et mõned praegustest väikeaktsionäridest võivad siiski ka oma osaluse müüa. See võib aga tähendada, et Novalpina saab ikkagi kätte 90 protsenti aktsiatest, mis võimaldaks ülejäänud aktsiad takistusteta üle võtta.

Oma huvide eest seismiseks on jõud ühendanud regiooni juhtivad institutsionaalsed investorid Trigon Asset Management, East Capital Asset Management ning teised. Lisaks toetab investorite seisukohti Eesti väikeaktsionäride liit.

Toimetaja: Priit Luts, Merili Nael, Oliver Kahu

Allikas: ERR/BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: