Olympicu aktsionärid otsustasid ettevõtte börsilt ära viia ({{commentsTotal}})

{{1526043600000 | amCalendar}}

Olympic Entertainment Groupi (OEG) aktsionärid otsustasid reedel toimunud üldkoosolekul vastu võtta ettevõtet üle võtva Novalpina Capitali tütarfirma Odyssey Europe ettepaneku Olympic Tallinna börsilt ära viia.

"Olympic Entertainment Group AS-i aktsionäride korraline üldkoosolek on lõppenud. Korralise üldkoosoleku kutses toodud päevakorra kõikide punktide otsuste eelnõud võeti vastu. OEG juhtkond esitab nüüd ettenähtud korras avalduse OEG aktsiate börsil noteerimise lõpetamiseks," ütles Novalpina pressiesindaja Margus Mets pressiteate vahendusel.

"Vabatahtliku ülevõtmispakkumise lõpuks oli Odyssey Europe OEG aktsiatest omandanud ligikaudu 88,5 protsenti, mis näitab pakkumise suurt edukust. Peale seda on Odyssey Europe jätkanud OEG aktsiate omandamist ja talle kuulub nüüd ettevõttes üle 89 protsendi. Piiratud ajaperioodi jooksul pakub Odyssey Europe olemasolevatele aktsionäridele jätkuvalt võimalust müüa oma osalust," lisas Mets.

Börsilt lahkumise poolt hääletas 89,7 protsenti aktsionäridest ja selle vastu oli 10,2 protsenti aktsionäridest, rääkis Mets. Tema sõnul üldkoosolekul räägiti ka Olympicu ühendamisest Odyssey Europega ja see on jätkuvalt plaanis, kuid juhatus sellesisulist otsust veel teinud ei ole. Mets lisas, et Olympicu juhatus jätkab tööd senises koosseisus.

Lähtuvalt üldkoosoleku kutsest andis üldkoosolek Olympicu juhtkonnale juhised esitada niipea kui mõistlikult võimalik pärast otsuse vastuvõtmist Nasdaq Tallinna börsile noteerimise lõpetamise avaldus, ning volitada juhatust, ja iga juhatuse liiget eraldi, vastavalt tema paremale äranägemisele kõigiks tegevusteks, mis võivad olla noteerimise lõpetamiseks või sellega seoses vajalikud.

Lisaks börsilt lahkumisele kiitis Olympicu aktsionäride üldkoosolek reedel heaks möödunud aasta majandusaasta aruande ja otsustas jätta dividendid välja maksmata ning kanda möödunud aasta puhaskasum summas 30 miljonit eurot ettevõtte eelmiste perioodide jaotamata kasumiks.

Samuti kutsusid aktsionärid ettevõtte nõukogus tagasi Armin Karu, Jaan Korpusovi ja Liina Linsi ning määrasid nende asemel viieks aastaks nõukokku Mickael Betito, Günter Maximilian Schmid'i, Stephen Mark Peel'i Stefan Kowski ja Corey David Plummer'i, kes selle eest tasu ei saa.

Käesoleval nädalal Olympicu väikeaktsionäride, poolt esitatud eelnõu, mis näeks ette, et ettevõte võiks otsustada börsilt lahkumise alles siis, kui Odyssey Europe AS on omandanud 100 protsenti ettevõtte aktsiatest, aktsionäride üldkoosoleku toetust ei leidnud. Metsa sõnul toetas seda ettepanekut 6,48 protsenti aktsionäridest ja selle vastu oli 91 protsenti aktsionäridest.

Investeerimisfirma Novalpina Capital, mille tütarfirma Odyssey Europe on võtmas üle Olympic Entertainment Groupi, on omandanud 89-protsendilise osaluse Olympicus. Kokku on ettevõte nende eest tasunud enam kui 255 miljonit eurot.

Odyssey Europe on varasemalt teatanud, et plaanib läbi viia läbi Olympicu kui ühendatava ühingu ühinemise Odyssey Europega kui ühendava ühinguga. Aktsionäridele, kes pakkumist ei aktseptinud, pakutakse Odyssey Europe uusi aktsiaid. Need aktsiad ei ole noteeritud ei Nasdaq Tallinna börsil ega ühelgi teisel börsil.

Olympicu väikeaktsionärid Trigon Asset Management ja East Capital Asset Management on teatanud, et on ettevõtte börsilt ära viimise ja Odyssey Europega ühendamise vastu ja plaanivad kasutada kõiki õiguslike vahendeid selle takistamiseks.

19. märtsil teatas Novalpina, et on teinud hasartmängufirma Olympic Entertainment Groupi aktsionäridele ettepaneku osta ettevõte kokku 288,4 miljoni euro eest. Olympic kaks enamusaktsionäri Armin Karu ja Jaan Korpusov olid pakkumise juba vastu võtnud.

Väikeaktsionärid kaaluvad üldkoosoleku otsuste vaidlustamist

Olympicu väikeaktsionärid otsustavad lähiajal, kas nad vaidlustavad ettevõtte reedel toimunud üldkoosoleku otsuse viia ettevõte ära Tallinna börsilt.

Suuremad väikeaktsionärid kogunevad esmaspäeval ja asuvad arutama, mida kujunenud olukorras ette võtta, ütles ühe väikeaktsionäri Trigon Asset Managementi partner Veiko Visnapuu BNS-ile. Tema sõnul on veel vara öelda, kas pöördutakse kohe kohtusse, oodatakse börsi noteerimiskomisjoni otsus ära, või proovitakse Olympicut üle võtva Novalpina Capitaliga kompromissile jõuda.

Visnapuu sõnul oleks Trigon Asset Management nõus oma aktsiad Novalpinale müüma, kui viimane pakuks aktsiate eest preemiat tavapärased 20-30 protsenti börsi hinnast, mis 1,9 euro tasemelt paigutuks vahemikku 2,3-2,5 eurot aktsia eest.

Väikeaktsionärid loodavad, et Tallinna börsi noteerimiskomisjon arvestab asjaoluga, et üle 10 protsendi aktsionäridest pakkumisega ei nõustunud.

"Loomulikult peame ootama ära noteerimiskomisjoni otsuse. See on esimene etapp. Kui sealt peaks tulema otsus, mis jätab Olympicu börslile, siis on meil palju parem läbirääkimise seisukoht. Kui peaks olema otsus, et börsilt ära viia, on paljud fondid ja erainvestorid sunnitud vastu võtma selle pakkumise. Seda näitab elu, mis teed me läheme, kas me peame minema kohtuteed ja kas peame ka valmis olema läbirääkimisteks parema hinna osas," kommenteeris Trigoni fondijuht Mehis Raud "Aktuaalsele kaamerale".

Väikeaktsionäre esindava advokaadibüroo Derling juhtivpartner Hannes Vallikivi ütles, et väikeaktsionäridel on kolm kuud aega, et üldkoosoleku otsus vaidlustada ja sellest lähtuvalt ei ole tegelikult kiiret. Tema sõnul võivad väikeaktsionärid paluda kohtult hagi tagamise raames takistada ettevõtte juhatusel vaidluse lõpuni börsi noteerimiskomisjonile avalduse tegemist aktsiate noteerimise lõpetamiseks.

Samuti on Vallikivi sõnul börsi noteerimiskomisjonil aega kolm kuud otsuse tegemiseks ja tema sõnul on tõenäoline, et börs seda praegusel juhul ei lubaks. Samuti oleks väikeaktsionäridel võimalik vaidlustada ka börsi noteerimiskomisjoni otsuse, kui see peaks Olympicul lubama börsilt lahkuda, kuid sel juhul ei saaks enam nõuda Olympicu börsil jätkamist.

OEG lahkumise börsilt kinnitab alles sõltumatu börsikomisjon. "Järgmine samm on see, et esiatakse taoltus noteerimise lõpetamiseks börsi noteermis- ja järelvalvekomisjonile ja siis see komisjon, kes on börsis sõltumatu, erapooletu, et vältida huvide konflikti, analüüsib seda taotlust igati - ka investori kaitse seisukohalt - ja langetab kaalutletud otsuse," selgitas Tallinna börsi kommunikatsiooni- ja turundusjuht Ott Raidla.

Olympic Entertainment Group pakub hasartmänguteenuseid kuues Euroopa Liidu liikmesriigis, mille hulgas on Balti riigid Eesti, Läti ja Leedu, ning Slovakkia, Itaalia ja Malta. Eelmise aasta lõpu seisuga kuulus OEG-le kokku 115 kasiinot ja 27 panustamispunkti, millest 24 kasiinot olid Eestis, 53 Lätis, 17 Leedus, kuus Slovakkias, 14 Itaalias ja üks Maltal. OEG-l on ligi 3000 töötajat.

 

Toimetaja: Merili NaelERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: