Luik: suurõppus Siil oli oluline signaal heidutusest

Eesti kaitseminister Jüri Luik
Eesti kaitseminister Jüri Luik Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kaitseminister Jüri Luik avas pühapäeval Roostal 38. kõrgemad riigikaitsekursused.

Kaitseminister tõdes, et Eesti rahva kaitsetahe on kõrge ja peegeldub konkreetsetes tegevustes nagu äsjane suurõppus Siil 2018.

"Õppus Siil oli ka väga oluline vahend heidutuse demonstreerimiseks," ütles Luik. "Meie ülesanne on näidata oma vastasele, et meie ründamine on niivõrd riskantne, et selle sammu kulud ületavad igal juhul võimaliku kasu."

Luige sõnul on Eesti rahva otsusekindlust riigi kaitsmisel vajalik ka vastaspoolele signaliseerida ning selleks on sellised õppused nagu Siil väga vajalikud.

Kaitseminister kinnitas, et peale sõjaliste aspektide on oluline element heidutusest ka tihe poliitiline side meie oluliste liitlastega NATO-s. Selle hoidmine ja tugevdamine on ka üheks Eesti julgeolekupoliitika alustalaks. "Nii nagu meil on igapäevaselt Eestis liitlasväed nii panustame ka meie oma sõduritega koos liitlastega näiteks Afganistanis ja Malis," lausus Luik.

Kõrgemate riigikaitsekursuste eesmärk on tutvustada seal osalevatele poliitikutele, kõrgematele riigiametnikele ja kaitseväelastele, majandus- ja arvamusliidritele, kultuuri- ja haridustegelastele, ajakirjanikele ning kolmanda sektori esindajatele Eesti julgeoleku-, välis- ja kaitsepoliitikat ning riigikaitse laia käsitlust, suurendada koostööd ning ühiskondlikku sidusust riigikaitse valdkonnas.

Kursuse käigus saavad osalejad ülevaate rahvusvahelisest olukorrast meie piirkonnas, sõjalisest riigikaitsest, siseturvalisusest ja laiast riigikaitsest ning uusimatest arengutest sõjanduses.

Kõrgemaid riigikaitsekursusi korraldatakse alates 1999. aastast. Kaks korda aastas peetavad kursused on tänaseks läbinud üle 1800 inimese. Kursuseid korraldab Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: