Tuhande Siilile mitteilmunu suhtes algatatakse väärteomenetlus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Õppuse Siil 2018 lõpurivistus.
Õppuse Siil 2018 lõpurivistus. Autor/allikas: Ardi Hallismaa/mil.ee

Tuhande kaitseväe suurõppusele Siil mitte ilmunud reservisti suhtes alustatakse väärteomenetlust. Üldiselt hindab kaitsevägi Siili osalusprotsenti heaks.

"Suurõppusele Siil ja selle raames peetud lisaõppekogunemisele Okas kutsuti üle 6500 reservväelase ja Kaitseliidu baasil formeeritud üksustesse kuuluva kaitseliitlase. Kohale tuli ligi 4800 võitlejat. Õppusel ei osalenud 1700 kutsutut, kellest 700 vabastati üksuse ülema otsusega. 1000 kutsutu suhtes algatatakse menetlus, et selgitada välja mitteilmumise põhjused. Samuti peavad ka 700 vabastatud oma puudumist põhjendama," rääkis ERR-ile major Arvo Jõesalu kaitseväe peastaabi pressijaoskonnast.

Jõesalu sõnul võib Siilil osalenute hulgaga rahule jääda. "Osalusprotsendiks nende arvude põhjal on 74 protsenti, mida saab lugeda heaks tulemuseks. Samavõrd oluline on aga ka see, et 700 inimest võttis oma reservüksustega ühendust ja põhjendas, miks nad ei saa õppusel osaleda ehk nad on aru saanud, et nad on oma üksuse jaoks olulised ning tähtis on kaitseväe ja oma üksusega suhelda," sõnas Jõesalu.

Õppuse käigus mängiti läbi erinevad stsenaariumid, mille käigus harjutasid koostööd politsei- ja piirivalveamet, päästeamet, Kaitseliit, kaitsevägi, kohalikud omavalitsused ja teised organisatsioonid ning liitlaste ja partnerriikide relvajõudude üksused ehk rohkem kui 18 000 erinevatest organisatsioonidest ja 19 riigist.

Suurõppus Siil toimus 2.-14. maini üle Eesti. Kandev roll ülesannete täitmisel ning kokkuharjutamisel oli Kaitseliidul. Õppusel Siil 2018 oli plaanitud osalema üle 15 000 ajateenija, reservväelase, kaitseväelase, kaitseliitlase, naiskodukaitsja ja liitlasvägede sõduri.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: