Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Keskerakond kaalub võimalust ehitada põhimaanteed neljarealiseks laenu toel

Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Keskerakonna eelseisvate riigikogu valimiste platvormi võib jõuda lubadus võtta laenu, et ehitada neljarealiseks kolm põhitrassi: Tallinna-Tartu, Tallinna-Narva ja Tallinna-Pärnu maanteed.

Keskerakonna riigikogu 2019. aasta valimisplatvormi töörühma esimees, peaministri büroo juhataja Tanel Kiik tutvustas Kesknädalas erakonna valimisplatvormi hetkeseisu, milleks erakond on siiani teinud 40 rahvakohtumist. Muude teemade kõrval toob Kiik välja võimaluse, et valimisplatvormi võib jõuda lubadus võtta kolme põhimaantee neljarealiseks ehitamise laenu.

"Taristu arendamisel on rõhutatud, et tuleb edasi minna Saaremaa silla ja Tallinna–Helsingi tunneli tasuvusuuringutega ning Rail Balticu rajamisega. Inimesed ei rutta kohe suurprojektidele "jah"-sõna andma, vaid soovivad enne usaldusväärseid arvutusi nende maksumuse ning erasektori kaasamise võimaluste kohta. Konkreetse ettepanekuna on taristu peatükis pakutud ka laenu võtmist riiklike põhimaanteede (Tallinn–Tartu, Tallinn–Narva, Tallinn–Pärnu) neljarealiseks ehitamiseks."

Keskerakonna üheks peamiseks valimislubaduseks saab erakorraline pensionitõus, mille katteallikana toob Kiik rahvakogenemistel pakutuna välja astmelise tulumaksu kehtestamise ning klassikalise ettevõtte tulumaksu taastamise.

Haridusvaldkonnas tehti korduvalt ettepanek kaotada koolides kodutööd.

"Peamise põhjendusena toodi, et siis jääb noortele rohkem aega tegelda huviharidusega ja sportida ning kogu perekonnale enam võimalusi üheskoos aega veeta," kirjutab Kiik.

Järgmised riigikogu valimised toimuvad 2019. aasta 3. märtsil.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: