Eriolukord Tartu raudteejaamas võib kesta pühapäevani ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1526539560000 | amCalendar}}
Foto: Madis Hindre/ERR

Eesti Raudtee Tartu jaama liiklusjuhtimiskeskuse põlengu tõttu tekkinud rongiliiklushäired Tartus võivad kesta pühapäevani, ütles ERR-ile Elroni juht Olle Tischler.

Neljapäeval on Tartu jaamas avatud üks tee ning osa Elroni ronge ehk siis need, mis liiguvad Tallinnast Valka või vastupidi, saavad Tartu jaama läbida. "Nendele on antud prioriteet," ütles Tischler ERR-i raadiouudistele. Osa ronge on Elron saatnud Tabivereni ja sealt tuuakse inimesed bussiga Tartu jaama. "Täna on Eesti Raudtee palunud meil arvestada võimalusega, et sarnane olukord võib kesta pühapäevani," lisas Tischler.

Tabivere-Tartu liini asendusbussid on põhjustanud aga segadust. "Busside teema on suhteliselt keeruline. Kui meil ongi kolm vagunit reisijaid, siis saime ka asendusbussi ja mõni reisija jäi ka bussist maha. Neile me tellisime uue transpordi, aga see ka võttis omakorda aega," rääkis Elroni liikluskorralduse juht Magnus Roosma "Aktuaalsele kaamerale".

Elroni sõnul tulenes segadus tekkinud olukorra ootamatusest. Nüüd on bussid aegsasti tellitud.

Eesti Raudtee edastas neljapäeval palve Tartu kandi autoliiklejatele, et nad oleks ülesõitudel tähelepanelikud, sest kolmapäeval toimunud põlengu tõttu on ülesõitude turvavarustus endiselt rivist väljas. Turvapatrullid korraldavad liiklust Aardla ülesõitudel ning Näituse tänava ülesõidul. Betooni ning Keskkaare ülesõitudele on paigaldatud stop-märgid.

Kolmapäeval toimunud põlengus sai kannatada Eesti Raudtee Tartu jaama liiklusjuhtimiskeskuse piirkonna liiklusjuhtimissüsteem. Seejärel mindi üle käsitsi rongide liiklusjuhtimisele, mis püsib kuni automaatse liiklusjuhtimise taastamiseni.

Kahju aina suureneb

Eesti Raudtee ohutusdirektori Ivan Kappaneni sõnul on tekkinud kahjud ulatuslikud, sest tulekahjus hävisid juhtimiskeskuse kõige tähtsamad seadmed ehk releed, mis Tartu piirkorras rongiliiklust korraldasid.

"Kõik need rikked on üksteisega nii seotud, käsud /.../anti just sellest majast ka ülesõidule. Foorisignalisatsioon on seotud nii ülesõidul kui ka raudteel üksteisega nii, et oleks ohutus tagatud. Kahjuks me seda lähiajal teha ei saa ja seoses sellega leidsime võimaluse, et vastavad liiklusreguleerijad on kohapeal," rääkis Kappanen "Aktuaalsele kaamerale".

Juhtimiskeskuse põlengust tekkinud kahju aga aina suureneb.

"Praegu ju tegelikult probleem ei ole lahendatud ja meie info kohaselt käesoleva nädala lõpuni liiklusgraafikus muudatusi esineb. Mida rohkem neid asendusi tuleb, seda suuremaks see kahju läheb. Pigem me räägime siin ikkagi piletimüügi tulu mittelaekumisest ja lisaks bussitranspordikuludest," ütles Roosma.

Kuna probleemi lahendatakse jooksvalt, tasub rongiaegade ja marsruutide osas silma peal hoida Elroni koduleheküljel.

Eesti Raudtee sõnul selguvad täpsemad põlengu asjaolud ja kahju suurus ilmselt tuleval nädalal.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Ege Tamm, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: