Kalle Klandorf nimetab Raimond Kaljulaidi süüdistusi väljamõeldiseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Tallinna keskerakondlasest abilinnapea Kalle Klandorf tunnistas, et tema on see inimene, keda Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid süüdistab kriminaaluurimise alla sattunud Sõle spordikeskuse juhi Toomas Ristlaane survestamises. Klandorfi sõnul on Kaljulaidi jutt väljamõeldis.

Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid (Keskerakond) kirjutas sotsiaalmeedias, et talle teadaolevalt põhjendas Ristlaan raha küsimist sellega, et üks Tallinna linnavalitsuse liige nõuab temalt hoopis endaga seotud spordiühingu huvidega arvestamist ja Ristlaan on spordikeskuse juhatajana seetõttu suure surve all. Kes on see inimene, keda Kaljulaid oma sotsiaalmeedias avaldatud postituses silmas pidas?

Mina olen see inimene, keda see linnaosavanem mõtleb selle all ilmselt. Aga survestamisest on asi kaugel või ütleme nii, et sellist asja pole tehtud. Aga eks see jutt jääb härra Kaljulaiu südametunnistusele kõik, mis ta seal kokku on sahmerdanud.

Te olete spordiseltsi Tallinna Kalev juhatuses. Olete kohtunud Toomas Ristlaanega trenni aegade suhtes?

Minu kabinetis on käinud seesama Põhja-Tallinna jalgpalliklubi, Toomas Ristlaan ja Tallinna Kalev. Ma olen püüdnud neid kõiki lepitada, et see asi saaks lahendatud. Et kõik saaksid trenni teha vastavalt oma vajadustele ja kuna see ei ole siiski minu valdkond, siis ma eile küsisin abilinnapea Belobrovtsevi ja linna spordi- ja noorsooameti juhataja kohusetäitja Ain Kivi käest. Nad mõlemad ütlesid seda, et umbes kuu või poolteist tagasi see Põhja-Tallinna jalgpalliklubi ja Kalev olid öelnud nendele mõlemile, et asi on lahenenud ja mingisuguseid probleeme ei ole.

See asi siis lahenes läbi selle, et härra Ristlaan küsis altkäemaksu?

Seda ma küll ei oska öelda. Loomulikult, kui on mingisugune altkäemaks, siis altkäemaks on alati äärmiselt taunitav ja selleks ongi meil õiguskaitseorganid, kes neid asju lahendavad. Ma räägin praegu sellest, et minu kabinetis on käinud kõik kolm osapoolt.

Olete te varem kuulnud, et seal asjad pole päris korras nende trenni aegade jagamisega?

Sellepärast nad minu kabinetis käisidki kõik kolm osapoolt eraldi, et olid probleemid seal. Aga see on nende lahendada, kes seal saali aegu jagab. Nagu ma ütlesin, siis umbes poolteist kuud tagasi saavutati kokkulepped.

Aga mis te vastate Põhja-Tallinna linnaosa vanemale, kes on ajakirjandusse jõudnud sellise väitega, et teie olete selle asjaga seotud?

See on tema väljamõeldis. Mis mul talle vastata on? Mis ma talle ütlema pean nüüd? Ja üldse, miks mina pean ütlema? Ma leian, et tema peab tulema minu juurde vabandust paluma. Ongi kogu lugu.

Te ei tunne ennast puudutatuna, et raadiouudistest helistatakse ja küsitakse, kas te olete ka selle altkäemaksu asjaga seotud või ei ole?

Ei tunne üldse. Ma ei tunne üldse ennast selles loos puudutatuna. Ainult niipalju, et ma olen püüdnud kõiki kolme osapoolt lepitada.

Politsei ja uurijad ei ole teie poole pöördunud?

Ei ole. Kui neil on soov, siis ma ei ole kadunud kuhugi. Eile tulin lähetusest, täna olen jälle kabinetis ja teen tööd.

Teie jaoks läheb elu normaalselt edasi?

Absoluutselt normaalselt edasi. Mul on lihtsalt kahju sellest, et Tallinnas on üks selline juhtum jälle olnud. Muidugi meil on lihtsalt informatsiooni vähe selle altkäemaksu sisu suhtes - kes kellele maksis, kui palju maksis, mille eest maksis. Selle kohta ei oska ma mitte midagi kommenteerida. Aga, mis puudutab Kaljulaiu juttu, siis see on niisugune nagu ta on - tuulest püütud.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: