X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Keskkriminaalpolitsei pidas kinni Sõle spordikeskuse juhi

{{1526466360000 | amCalendar}}
Foto: Karli Saul

Keskkriminaalpolitsei teostab menetlustoiminguid Tallinna Sõle spordikeskuses, toimingute läbiviimiseks on kinni peetud spordikeskuse juht Toomas Ristlaan, keda prokuratuur kahtlustab korduvas altkäemaksu võtmises.

Prokurör Leelet Kivioja ütles ERR-ile, et kahtlustuse põhjal võttis Ristlaan altkäemaksu ühelt spordiklubilt, pakkudes vastutasuna sobivamaid saaliaega, soodsamat tasu. Seejuures olevat Ristlaan ise altkäemaksu aktiivselt küsinud.

Täpset summat prokurör välja ei öelnud, kuid summa jääb tema sõnul vahemikku 3000-4000 eurot.

Altkäemaksu andmises kahtlustatav on üle kuulatud ning ta on oma süüd tunnistanud, lisas prokurör.

Tallinnas spordivaldkonda kureeriv abilinnapea Vadim Belobrovtsev ütles, et hetkel on spordi- ja noorsooameti ning Tallinna linnavalitsuse jaoks esmane saada piisav ülevaade toimuvast ja võimalike kahtlustuste iseloomust.

"Teeme keskkriminaalpolitseiga igakülgset koostööd," ütles Belobrovtsev. "Meie kohus on tagada, et linna vara haldamine oleks heaperemehelik, keskus heades kätes ja igasugused kuritarvitused välistatud."

Belobrovtsevi sõnul on oluline tagada ka Sõle spordikeskuse sujuv toimimine taolistele ebameeldivatele vahejuhtumitele vaatamata. "Personaliotsustest saame rääkida siis, kui oleme keskkriminaalpolitseilt saanud täielikuma info," ütles Belobrovtsev. 

"Ootame, kuni politsei ametlikult ütleb, et on olemas kahtlustus, et Toomas Ristlaant kahtlustatakse konkreetses kuriteos, siis mina küll ei näe võimalust, et meie töösuhted, linna ja Toomas Ristlaane suhted võiksid jätkata," ütles Belobrovtsev "Aktuaalsele kaamerale".

 

Taavi Aas: Tallinn tegeleb korruptsioonivastase võitluse programmiga

Tallinna linnapea Taavi Aas ütles linnapressiteenistuse vahendusel, et Sõle spordikeskuses toimunu on kahetsusväärne. Linnapea sõnul on loomisel korruptsioonivastase võitluse programm selliste juhtumite minimaliseerimiseks.

Aas ütles, et Tallinn on ette võtnud mitmeid olulisi samme korruptsioonijuhtumite kaotamiseks ning väljaselgitamiseks, kuid paraku on töötajate seas neid inimesi, kelle tegevus jätab seni tehtud positiivsed otsused varju.

"Meie eesmärk on alati olnud korruptsiooni väljajuurimine ja kinnitan, et teeme selle nimel igapäevaselt tööd. Linnavalitsuse järgmine põhieesmärk selles ülesandes saab olema korruptsioonivastase programmi loomine.Oleme igakülgselt valmis politseid kõikides küsimustes aitama ning tegema koostööd selleks, et asjaolud kiiresti selguksid, süüdlased saaksid karistatud ning spordikeskuse töö saaks jätkuda tõrgeteta," rääkis Aas.

Põhja-Tallinna linnaosavanem Raimond Kaljulaid kirjutas sotsiaalmeedias, et talle teadaolevalt põhjendas Ristlaan raha küsimist sellega, et üks Tallinna linnavalitsuse liige nõuab temalt hoopis endaga seotud spordiühingu huvidega arvestamist ja Ristlaan on spordikeskuse juhatajana seetõttu suure surve all.

"Kas see on tõsi või mitte, seda ma ei tea," sõnas Kaljulaid.

Aprilli alguses pidasid keskkriminaalpolitsei ametnikud kinni Tallinna Linnatranspordi AS-i neli juhtivtöötajat, kellest kolme kahtlustatakse riigihangete nõuete rikkumises ning eelise andmises ja ühte altkäemaksu võtmises.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: