Ristlaanele altkäemaksu andjad pääsesid kriminaalmenetlusest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Raimo Nõu
Raimo Nõu Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Kuna jalgpalliklubi Volta juht Raimo Nõu nõustus politseiga kokku mängima, kui ta Sõle spordikeskuse juhile Toomas Ristlaanele altkäemaksu andis, lõpetas prokuratuur tema suhtes kriminaalmenetluse süüdistust esitamata.

Kriminaalmenetluse käigus kogutud tõendid kinnitavad, et Toomas Ristlaan nõudis kahelt spordikeskuse kliendilt altkäemaksu kokku seitsmel korral ning sai seeläbi kuritegelikul teel tulu kogusummas 6000 eurot.

Neist üks ehk Raimo Nõu pöördus altkäemaksu nõudmise informatsiooniga ise keskkriminaalpolitsei poole.

"Ta oli küll kahel korral altkäemaksu maksmisega nõustunud ja Toomas Ristlaanele ka küsitud summad andnud, kuid arvestades tema olulist panust kuriteo avastamisse ja tõendite kogumisse, otsustas prokuratuur tema suhtes kasutada seadusejärgset võimalust kuriteo tõendamisele osutatud suure kaasabi korral lõpetada kriminaalmenetlus ilma süüdistust esitamata," selgitas prokurör Leelet Kivioja.

Teine altkäemaksu andnud mees ise politsei poole ei pöördunud, kuid tema puhtsüdamlikku kahetsust ning varasemat tausta arvestades, lõpetas prokuratuur tema suhtes kriminaalmenetluse oportuniteedi põhimõttel.

Ta peab tasuma riigituludesse 750 eurot. Juhul kui ta jätab selle kohustuse täitmata, esitatakse ka talle süüdistus kuriteo toimepanemises.

Toomas Ristlaane kriminaalasi saadeti kohtusse kokkuleppemenetluse korras. Kohus ei ole veel istungiaega määranud.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: