Kaljulaid: miks arutatakse Klandorfi juures spordiküsimusi? ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1526552460000 | amCalendar}}
Keskerakond
Keskerakond Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid (KE) ei mõista, miks arutatakse kommunaalteemade eest vastutava abilinnapea Kalle Klandorfi juures spordiküsimusi.

Tallinna keskerakondlasest abilinnapea Kalle Klandorf tunnistas neljapäeval ERR-ile, et tema on see inimene, keda Raimond Kaljulaid süüdistab kriminaaluurimise alla sattunud Sõle spordikeskuse juhi Toomas Ristlaane survestamises. Klandorfi sõnul on Kaljulaidi jutt väljamõeldis.

"Mul on mõnevõrra keeruline kolleegi väljaütlemisi avalikult kommenteerida, aga ma püüan seda võimalikult taktitundeliselt teha. Ilmselt Kalle Klandorf viitab sellele, et minule teadaolevalt härra Ristlaan põhjendas oma altkäemaksu küsimist sellega, et üks Tallinna linnavalitsuse liige avaldas talle survet, et ta oma spordikeskuses arvestaks pigem selle linnavalitsuse liikmega seotud spordiseltsi huvidega," kommenteeris seda Kaljulaid ERR-i raadiouudustele.

Kaljulaid märkis, et kuna ta ei ole Ristlaane ja Klandorfi kohtumiste juures olnud, siis ta ei saa kindlalt väita, kas see vastab tõele või mitte.

"Aga Kalle Klandorfi intervjuud lugedes minu jaoks huvitavam oli see fakt, et minule teadaolevalt härra Klandorf Tallinna linnavalitsuses vastutab kommunaalvaldkonna ja transpordivaldkonna eest. Miks tema kabinetis käivad omavahelisi suhteid ja spordibaaside kasutamist arutamas erinevad spordiühingud ja ka selle spordikeskuse esindajad? Minule jääb see mõistetamatuks," lausus Kaljulaid.

"Ma arvan, et härra Klandorf peaks seda avalikkusele täpsemini selgitama," lisas Kaljulaid.

Kaljulaidi sõnul näeb asi halb välja, kui linnavalitsuse liige kuulub spordiklubi juhtkonda ja see klubi kasutab linna rendipindu.

Ta arvas, et Keskerakond peab tegema sisuliselt restardi linnaettevõtete nõukogudes.

"Küsimus on selles, et Eesti Vabariigi pealinnas mingil põhjusel küllalt sageli ilmneb korruptsioonijuhtumeid ja õigusrikkumisi. Ja küllalt sageli need õigusrikkumised on ühel või teisel viisil seotud seda linna juhtiva erakonnaga. Antud juhul oli Sõle spordikeskuse direktor Keskerakonna liige. Täpselt samamoodi Tallinna linnatranspordi selle linnatranspordi AS-i kõik nõukogu liikmed kuuluvad Keskerakonda ja selle juhataja on keskerakondlane. Siin on probleem. Midagi on Keskerakond, kas jätnud tegemata või teinud valesti ja ta peab selle vea parandama," rääkis Kaljulaid.

Linn võiks Kaljulaidi sõnul teatud küsimustes eeskuju võtta sellest, kuidas on asjad korraldatud riigivalitsuse tasemel. "Riigivalitsuse nõukogude puhul me ju näeme, et seal on nii poliitikud kui ka näiteks selle valdkonna asjatundjad," ütles Kaljulaid.

Ühtlasi kiitis Kaljulaid linnapea Taavi Aas ja avaldas lootust, et Tallinna korruptsiooniskandaalid Aasa mainet kuidagi ei riku.

Kaljulaidi sõnul võiks Taavi Aas linnapea ametis jätkata vähemalt riigikogu valimisteni. "Taavi Aasa puhul võib tekkida küsimus pärast riigikogu valimisi, sest tal on potentsiaali võtta veel suurem vastutus riiklikes küsimustes kui on Tallinna linna juhtimine. Aga sellisel juhul ei saa ka eitada, et Tallinnal võiks olla väga tugev linnapea Mihhail Kõlvarti näol," rääkis ta.

Kaljulaid ütles veel, et ise ta Tallinna linnapeaks saada ei taha.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: