Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lääneranna vald pani Lihula hooldekodu pidamise enampakkumisele

Lihula hooldekodu opereerimisleping ootab avaliku pakkumisega parimat pakkujat.
Lihula hooldekodu opereerimisleping ootab avaliku pakkumisega parimat pakkujat. Autor/allikas: Google street view

Lääneranna vald otsustas Lihula hooldekodu opereerimislepingu panna enampakkumisele, mitte anda seda Rain Rosimannuse ja Martin Kuke firmale OÜ Südamekodud, kes vallaga lepingut lootis sõlmida.

ERR kirjutas aprillis, et reformierakondlaste asutatud ettevõte soovib katta hooldekodude võrguga kõik Eesti maakonnad, mistap on asunud kohalike omavalitsustega läbirääkimistesse opereerimislepingute sõlmimiseks. Üks neist valdadest oli ka Lääneranna, kes opereerib Lihula hooldekodu.

Nüüd on Lihula hooldekodu otsustanud, et ei jätka läbirääkimisi OÜ-ga Südamekodud, vaid on kuulutanud välja avaliku konkursi sihtasutuse Lõuna-Läänemaa Tervishoiu ja Sotsiaalhoolekande Keskuse ehk Lihula hooldekodu operaatortegevuse võõrandamiseks.

"Kuidas saada teada, et pakutakse õiglast hinda - see on kogu põhjus, miks konkursile välja mindi," põhjendas Lääneranna volikogu esimees Arno Peksar, miks otsustas vald loobuda läbirääkimistest ühe ettevõttega ja kuulutada välja avaliku pakkumise.

"Ei räägita läbi ainult ühega, vaid räägitakse läbi, kes kõige soodsama pakkumise teeb. Kui sellega läbirääkimised ebaõnnestuvad, siis võetakse hinnalt järgmine, kellega läbi rääkida. Eesmärk on saada vallale kõige soodsam leping, muidu hakkab keegi pärast süüdistama, et on suunatud ühele see rendileping," põhjendas Peksar.

Vald ootab pakkumisi 4. juuniks, kindlalt on oma huvi pakkumine teha väljendanud OÜ Südamekodud, kellega senistel läbirääkimistel konkreetse pakkumiseni ei jõutud, ent kas pakkumisi tuleb veel, ei julge Peksar ülearu loota.

"Ega see turg nüüd väga ahvatlev ei ole, ega neid ülipalju ei ole, kes võivad olla huvitatud. Konkruents ülitugev küll ei tule, heal juhul maksimum ühe käe näppudel – kas üldse tuleb kedagi nende pakkumise kõrvale," kahtles Peksar.

Kui läbirääkimised lõppevad parima pakkujaga edukalt, peab otsus ka volikogus toetuse saama. Lepinguni loodab vald jõuda suve teises pooles.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: