Fotod: PPA sai kätte moodsa tehnikaga seirelennuki

{{1527146040000 | amCalendar}}

Neljapäeva pärastlõunal saabus Tallinna lennujaama PPA uus keskkonna seirelennuk.

Beechcraft King Air 350ER on varustatud tippklassi seire- ja tehnikasüsteemidega ning lennumasin on eelkõige mõeldud mereseireks, merereostuse kontrolliks ja selle jälgimiseks.

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) lennusalga juhi Kalmer Süti sõnul käivad praegu ettevalmistustööd selleks, et seirelennukiga oleks võimalik tööd tegema hakata.

"Uues lennukis on olemas kõik tööks vajalikud süsteemid. Lisaks eelmisel lennukil olnud varustusele on uuele lennukile lisandunud 300-kraadise tööraadiusega radar, mis suurendab oluliselt meie võimalusi nii keskkonnaseire, piirikontrolli kui ka otsinguvõimaluste osas. Uue lennukiga on ka sündmuskohal võimalik olla kordades kauem," selgitas Sütt.

Tema sõnul planeeritakse mereseirelende teha vähemalt kolm korda nädalas.

"Uut seirelennukit kasutatakse eelkõige keskkonna seirelendudeks, kuid samuti saame seda kasutada vajadusel ka näiteks abivajajate otsingutel või piiriolukorra kontrollimiseks," lisas Sütt.

Lennuk soetati Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondi kaasabil (85 protsenti). Riiklik kaasfinantseering on 15 protsenti. Lennuki soetamiseks viis siseministeerium läbi rahvusvahelise hanke, mille võitis Rootsi firma Bromma Air Maintenance AB, kes integreeris seireseadmed lennukile. Lennuk Beechcraft King Air 350ER toodeti USA-s ja selle projekti kogumaksumus on 19 031 446 eurot.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: