Politsei- ja piirivalveamet võttis teenistusse uue seirelennuki

Foto: PPA

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) võttis kolmapäeval teenistusse uue seirelennuki.

Siseministeerium allkirjastas uue seirelennuki Beechcraft King Air 350ER hankelepingu Rootsi firmaga Bromma Air Maintenance AB tunamullu septembris.

Uue lennuki maksumus koos kogu vajaliku seiretehnikaga on 19, 5 miljonit eurot ja seda rahastatakse Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi toel.Uus seirelennuk asendab 35 aastat vana ja tehniliselt vananenud Tšehhi päritolu seirelennuki Let L-410.

Siseminister Andres Anvelt kirjutas oma Facebooki leheküljel, et tänu uuele lennukile saab politsei- ja piirivalveameti lennusalk palju varem avastada näiteks keskkonnareostuse Eesti vetes ning kiiremini leida metsa eksinud või merel hätta sattunud inimesi.

"Eelmine lennuk pärineb aastast 1981, nii et uus on suur ja oluline samm edasi nii kiiruse, lennuulatuse kui ka kütuse kokkuhoiu mõttes," kirjutas minister.

Uut seirelennukit hakatakse kasutama eelkõige Läänemere seireks, et avastada merereostus juba enne rannikule jõudmist, koguda tõendeid reostusjuhtumi tekkimisel ning tuvastada aluste ja nende tegevuse seaduslikkus.

Beechcraft King Air 350 on nii militaar- kui piirivalvelisteks seiretegevusteks laialt kasutatav lennukitüüp.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: