Maanteeamet hakkab peagi tartlaste Riia ringi projekteerima ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Eesti Meedia/Scanpix

Aastal 2021 peaks saama Tartu Lõunakeskuse juures oleval Riia ringristmikul liigelda kolmel tasandil: kergliiklejad tunnelis, maapinna tasandile jääks Riia tänava liiklus ning viaduktile suunatakse Tallinna-Võru liiklusvoog.

Tartu lõunaosas saavad kokku kaks põhimaanteed ehk Jõhvi-Tartu-Valga maantee ning Tallinna-Tartu-Luhamaa maantee. Ringristmik on suure liikluskoormuse tõttu üks õnnetusterohkem ristmik Eestis.

Läänepoolse ümbersõidu II ehitusala väljaehitamine muudab piirkonnas liiklejate marsruute ja toob kaasa vajaduse tänavate ümberehituseks.

Maanteeamet ja Tartu linn sõlmivad esmaspäeval koostööleppe, millga maanteeamet tellib kogu läänepoolse ümbersõidu II ehitusala väljaehitamiseks põhiprojekti, omandab projekti realiseerimiseks vajaliku maa ning finantseerib ehitust põhiosas.

Linna kohustuseks on omandada linnale kuuluvate teede osas ehitustöödeks vajalik maa, finantseerida Riia tänava ümberehitust ning finantseerida osaliselt koguja- ja kergliiklustee ehitust ning tänavate ümberehitust.

Maanteeamet alustab peagi ringristmiku projekteerimistöödega, kuid enne seda on 4. juunini kõigil võimalik esitada omapoolseid ettepanekuid ja seisukohti. Ehitamiseks peaks minema aastal 2020 ning ristmik valmima aastal 2021.

Maanteeameti lõuna regiooni ehitusosakonna juhataja Janar Taal on varem öelnud, et kuna kaovad ära samatasandilised ristmikud ja tekivad juurde kogujateed, siis mingil määral teekonnad pikenevad, mille peaks kompenseerima parem läbilaskevõime.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: