Taro umbusaldamine võib tuua Põlvas uue võimuliidu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Igor Taro. Autor/allikas: ERR

Haldusreformi järgses Põlva vallas on puhkenud võimutüli, mis võib päädida esmaspäeva pärastlõunal volikogu esimehe Igor Taro umbusaldamisega.

Avaldusega on liitunud ka koaltisioonipartnerid ning ERR-le teadaolevalt on umbusaldajade, Keskerakonna ja Reformierakonna vahel sõlmitud ka juba uus koaltisioonileping.

Aastaid Põlva valla elu ühes Keskerakonnaga juhtinud Reformierakond jäi sügisel toimunud valimiste järel läbirääkimiskõnelustest kõrvale.

Võimuliidu sõlmisid Keskerakond, Sotsiaaldemokraatid ning valimisliit Tuleviku Põlvamaa, mille etteotsa kuulub Igor Taro, kes on ka praeguse vallavolikogu esimees.

Opositsiooni jäänud Reformierakonnale ning ka kuuele Keskerakonna liikmele ehk koalitsiooni liikmele ei ole senini Taro juhtimisstiil meeldinud, mistõttu andsidki 14 vallavolikogu liiget sisse umbusaldusavalduse, mis nüüd lähebki hääletusele.

Reformierakonna fraktsiooni liige Kuldar Leis rääkis ERR-i raadiouudistele lähemalt, mida Tarole täpselt ette heidetakse.

"Taro ei ole vajalikul määral koostööd teinud nii koalitsiooni enda sees kui ka opositsiooniga. Tihti on tulnud volikokku sellised materjalid otsustamisele, mis on läbi rääkimata," lausus Leis.

Taro ütles aga, et tema hinnangul pole mitte kunagi varem opostiooniga vallavolikogus nii palju arvestatud.

"Minu arust on volikogu kõige olulisem platvorm omavalitsuses, kus peabki asju arutama. Mina olen lähtunud sellest, et mina ei sulge volikogus suud mitte kellelgi," vastas volikogu esimees.

Leis heitis Tarole ette ka tema teravaid ja avameelseid postitusi sotsiaalmeedias, mida on tõlgendatud ka kui valimisteks valmistumist teiste arvelt.

Põlva vallavolikogu esimehe umbusladamine toimub täna pärastlõunal. Põlva vallavolikogus on kokku 27 liiget, umbusaldusavaldusele on allakirjutanud 14 liiget.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: ERR-i teleuudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: