Igor Taro saatus Põlva volikogu esimehena selgub esmaspäeval ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Igor Taro. Autor/allikas: ERR

Tuleval esmaspäeval koguneb erakorraliselt Põlva vallavolikogu, et hääletada volikogu esimehele Igor Tarole esitatud umbusaldusavaldust.

Läinud nädala neljapäeval andsid 27-liikmelise vallavolikogu 14 liiget sisse umbusaldusavalduse Tarole.

Lisaks Reformierakonna fraktsioonile, kus on kaheksa liiget, kirjutasid avaldusele alla ka kuus koalitsiooni kuuluvat keskfraktsiooni liiget.

Valimisliitu Tuleviku Põlvamaa kuuluv Taro ütles ERR-ile, et võimuliidus on seni üldine arusaam olnud, et kõik toimib. "Küsime partneritelt regulaarselt, kas on tüliküsimusi. Seda ei olnud, kuni istungi alguseni."

Taro tunnistas, et on mõne koalitsioonipartnerist keskerakondlasega rääkinud, kuid pole ammendavat vastust saanud, miks ka nende allkirjad avaldusele kanti.

"Ega ma seni väga mõistlikku vastust ei ole saanud. Jutud on olnud väga ebalevad. Mulle on öeldud, et minu vastu midagi ei ole või töö suhtes etteheiteid pole. Kaalutlused või põhjus peab olema midagi muud ja midagi sellist, millest avalikult ei taheta rääkida," kommenteeris Taro.

Põlva volikogus on 27 kohta. Mullu sügisel sõlmisid koalitsioonilepingu Keskerakond, valimisliit Tuleviku Põlvamaa ja sotsiaaldemokraadid. Koalitsioonil on volikogus 15 kohta, suurim opositsioonijõud on kaheksa volinikuga Reformierakond.

IRL-ist lahkumine ja Eesti 200

Aprillis Isamaa ja Res Publica Liidust lahkunud Taro ütles möödunud kuul ERR-ile, et edasisi poliitikaplaane on tal teha raske, kuid poliitikast kaduda ta ei plaani.

Uue erakonna loomise mõttega mängiva liikumise "Eesti 200" üks eestvedajaid Kristina Kallas ütles, et liikumise programmi aruteludel on osalenud ka Taro.

Taro kinnitas seda ERR-ile, öeldes, et on aruteludel osalenud maaelu piirkondade eksperdi ja ettekandjana. "Olen aruteludest tõesti osa võtnud, proovinud inimestel aidata mõelda. See, mis liikumisest edasi saab, eks tulevik näitab."

"Mingit tõenäosus on, et liikumine võtab hoogu ja selle pealt otsustatakse, kas asutakse järgmine samm. Seni ju mingit asutamiskoosolekut ei ole toimunud," lisas ta.

Põlva näitel on Taro sõnul selge, et piirkonna jaoks on üleval teravad probleemid, mida peaks üleriigilisel tasemel lahendama.

"Ilmselgelt vajaks piirkond Toompeal jõulisemat ja tugevamat esindust," lausus Taro. Pääs riigikokku pole Taro sõnul eesmärk omaette, vaid lahendus Põlvamaa probleemidele.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: