Põlva volikogu umbusaldas Igor Taro ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1527511500000 | amCalendar}}
Foto: Erakogu

Põlva vallavolikogu avaldas erakorralisel istungil umbusaldust volikogu esimehele Igor Tarole.

Volikogu 27 saadikust võttis hääletusest osa 24, kellest Taro umbusaldamise poolt oli 16 ja vastu kaheksa.

Kuna hääletamine oli avalik, saab välja tuua nimeliselt, kes kuidas hääletas. Taro umbusaldamise poolt hääletasid: Anne Nook (KE), Helle Virt-Lenk (KE), Tarvo Asur (KE), Andres Vijar (RE), Leander Konks (Valimisliit Põlva Areng), Aare Veetsmann (Valimisliit Põlva Areng), Uuno Siitoja (RE), Ülo Needo (RE), Rasmus Kork (RE), Liivi Maran (RE), Lennart Liba (RE), Martti Rõigas (RE), Kuldar Leis (RE), Ants Väärsi (KE), Toivo Narusbek (KE), Heimar Lenk (KE).

Taro umbusaldamise vastu olid Janno Simso (VL Tuleviku Põlvamaa), Rainer Rahasepp (VL Tuleviku Põlvamaa), Ahti Bleive (SDE), Anti Rüütli (SDE), Koit Jostov (VL Tuleviku Põlvamaa) , Kairit Numa (VL Tuleviku Põlvamaa), Külli Vardja (SDE), Igor Taro (VL Tuleviku Põlvamaa).

Enne käe tõstmist, prooviti aga veel kord saada selgust, mida Tarole ikkagi täpselt ette heidetakse.

"See volikogu esimehe sõnavõtt, kus ta isiklikult pani paika meid ja meie suhtumise, siis see on ka see, miks tänane koalitsioon lagunes ja tuleb uus, sest meie nägemuse järgi tuleb asju natuke teistmoodi ajada," selgitas Põlva vallavolikogu liige, reformierakondlane Lennart Liba "Aktuaalsele kaamerale".

Täpsemalt pöördus Taro oma sõnavõtus iga tema vastu hääletava voliniku poole isiklikult ning luges moraali, et nad on valinud oma piirkondade arendamise, lasteaedade ehitamise ja koolide paremaks muutumise asemel uue vallamaja ehituse.

Vaidlused selle ümber, kas ehitada uus vallamaja või leida olemasolevatest hoonetest sobiv, on Põlva vallas kestnud uue vallavõimu paika saamisest.

Esmaspäeval lõppesid need Taro umbusaldamisega. Taro sõnul on tegemist kurva arenguga.

"Meil on tegelikult hulk lastele ja noortele vajalikke objekte, kuhu tuleks investeerida. Rahaline seis on väga pingeline ja põhimõtteliselt see uue raekoja projekt tõmbab sealt väga palju vajalikku raha suurel määral ära," ütles Taro.

Vastasleeri sõnul pole uue vallamaja ehitus veel otsustatud, nende hinnangul ei sobi selleks hooneks aga ka endine Põlva maavalitsuse maja.

"Mis saab sellest, kui riik jääb oma majast Põlvas ilma, kui riigil pole kohta, kus oma funktsiooni Põlvas teostada. Siis tekib järsku selline olukord, kus öeldakse, et Võrus meil on ruumi, Tartus meil on ruumi, aga Põlvast läheme minema. Seda ei taha ilmselt keegi, et riik vähendab oma kohalolekut veelgi Põlvas ja läheb siit minema," sõnas Liba.

Mullu sügisel pärast kohalike omavalitsuste volikogude valimisi sõlmisid Põlvas koalitsioonilepingu Keskerakond, valimisliit Tuleviku Põlvamaa ja sotsiaaldemokraadid. Vallavanemaks sai keskerakondlane Georg Pelisaar ning volikogu esimeheks Igor Taro valimisliidust Tuleviku Põlvamaa.

Senisel koalitsioonil oli volikogus 15 kohta (Keskerakonnal seitse, Tuleviku Põlvamaal viis ning sotsiaaldemokraatidel kolm), suurimal opositsioonijõul Reformierakonnal kaheksa.

17. mail andsid 14 vallavolikogu liiget sisse umbusaldusavalduse, millele olid alla kirjutanud kaheksa reformierakondlast ja kuus koalitsiooni kuuluvat keskfraktsiooni liiget. Suure tõenäosusega teevad uue võimuliidu Põlvas just Keskerakond ja Reformierakond, kellel on kahepeale 27-liikmelises volikogus 15 kohta.

Põlva vallavolikogu uus esimees kinnitatakse esialgsete plaanide kohaselt ametisse järgmisel istungil, 21. juunil. Siis saab ka rohkem selgust, millises suunas hakkab Põlva vald arenema.

Igor Taro kuulus varem Isamaa ja Res Publica Liitu, kuid lahkus selle ridadest tänavu aprillis. Taro on seostatud liikumisega Eesti 200, mis võib oma nimekirja seada üles järgmistel riigikogu valimistel märtsis 2019.

Igor Taro umbusaldamine Autor: Foto: Põlva vald

Toimetaja: Urmet Kook, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: