Põlvas kütab kirgi uue vallamaja ehitamise plaan

Foto: ERR

Põlva vallas küpseb plaan ehitada uus vallamaja, mis koondaks ühe katuse alla praegu kolmes hoones töötavad ametnikud. Plaani vastu seisab aga valimisliit Tuleviku Põlvamaa, kes leiab, et valdade liitumisest saadud raha peaks kasutama valla arenguks, mitte hoonete ehituseks.

Uue vallamaja ehitus on Põlvas kirgi kütnud rohkem kui aasta, olles läinud juba maksama valimisliidu Tuleviku Põlvamaa, Keskerakonna ja Sotsiaaldemkoraaliku Erakonna sõlmitud koalitsioonileppe, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tuleviku Põlvamaa seisis ja seisab uue vallamaja ehituse vastu, teine osapool ühes Reformierakonna esindajatega leiab aga, et vald vajab uut vallamaja.

"Põlva vald on Põlva peal laiali kolmes erinevas majas ja kui keegi teenuse tahtjatest inimestest tahab minna, siis ta peab mõtlema, millisesse ta peab minema," kommenteeris Põlva vallavolikogu esimees, Reformierakonna liige Lennart Liba.

Uus maja, pindalaga 1000 ruutmeetrit on planeeritud Põlva uue keskväljaku kõrvale, kirikumaale. Läbirääkimised kirikuga maa rentimiseks on praegu pooleli.

Esialgsete prognooside kohaselt peaks uue maja maksumus olema 1,5 miljonit eurot. Maja plaanitakse ehitada riigilt valdadele makstud ühinemistoetusest, mis oli 1,3 miljonit eurot. Puudujääv summa plaanitakse võtta valla eelarvest.

"Täna me leiame, et kuna see raha on ka algselt mõeldud selleks, et teha uus büroohoone, siis on nii ka mõistlik edasi minna, sest kuna palgasurve on nii suureks läinud, siis täna me ei suuda palgaralliga kaasas käia. Meie ainuke võimalus on luua ametnikele sellised töötingimused, mis kompenseeriks selle palga mittevastava taseme," ütles Liba.

Opositsiooni hinnangul pärsiks uue vallamaja ehitus valla arengut.

"Kui see ehitus ette võetakse, siis ühegi teise investeeringu jaoks enam raha ei jätku. Vallal on tegelikult pooleli jäänud mitmed projektid umbes samas summas, mis on sellele kontorihoonele planeeritud," sõnas valimisliitu Tuleviku Põlvamaa kuuluv vallavolikogu liige Igor Taro.

"Öelda nüüd, et selle asja pärast jääb üks või teine asi tegemata, on lühinägelik. Meil on kindlasti raha olemas - on koolidel, on huvihariduses rahad olemas ning MTÜ-del," ütles Liba.

Juhul, kui uus maja ehitatatakse, plaanib vald ühe praegustest hoonetest maha müüa, teise kolida omavalitsuse arendusorganisatsioonid ning kolmanda jätta muusikakooli laienemiseks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: