Olympicu väikeaktsionärid lähevad osaluse lahustamise osas kohtusse ({{commentsTotal}})

Olympicu aktsionäride koosolek.
Olympicu aktsionäride koosolek. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Olympic Entertainment Groupi ühe suurima väikeaktsionäri ja aktsiate 1,9-eurose ülevõtmispakkumisega mittenõustunud Trigon Asset Managementi partneri Veiko Visnapuu sõnul on ülevõtjate tahe väikeaktsionäride osalust lahustada selgelt pahatahtlik ning väikeaktsionärid pöörduvad asjas kohtusse.

"Eks see eesmärk on selge, et kokkuvõttes viia nad läbi uute aktsiate piirini, et saaksid 90 protsenti kätte, et alustada ühinemist emafirmaga," ütles Visnapuu BNS-ile.

"See on alatu aga oodatud käik. Kui Novalpina soovib kokkuleppimise asemel kohut käia siis palun väga," lisas Visnapuu.

Visnapuu sõnul kavatsevad väikeaktsionärid vaidlustada Olympicu plaani uute aktsiate emiteerimiseks. "Nüüd on ilmselge, et nad rääkida ei soovi ja tahavad kohut käia," märkis ta.

Visnapuu hinnangul on Trigonil ja teistel väikeaktsionäridel piisavalt raha ja aega, et kohut käia. "Meil on rohkem aega kui neil," sõnas Visnapuu, lisades, et Novalpina fond on tähtajaline.

Olympic Entertainment Group teatas kolmapäeval, et kavatseb muuta ettevõtte põhikirja emiteerides uusi aktsiaid, mida saaksid omandada vaid ettevõtte ja sellega seotud firmade nõukogu ja juhatuse liikmed ja mis viiksid teiste väikeaktsionäride osaluse ettevõttes alla 10 protsendi piiri.

Olympic plaanib Tallinna börsilt lahkuda seoses investeerimisfirma Novalpina Capital poolt ettevõtte ülevõtmisega. Investeerimisfirma kavatseb Olympicu liita oma ülevõtmiseks loodud tütarfirmaga Odyssey Europe ja selleks on vajalik Olympic enne börsilt ära viia. Möödunud nädala reedel otsustas börsi noteerimiskomitee ettevõtet mitte börsilt ära lasta. Olumpic omakorda teatas, et kaalub selle otsuse vaidlustamist.

Ettevõtte börsilt viimise vastu olekust on teatanud mõned ettevõtte väikeaktsionärid, kes ei ole soovinud oma osalust Olympicus pakutud 1,9 euroga aktsia eest loovutada ja kes on teatanud, et nad sooviksid saada aktsia eest 2,3-2,5 eurot. Väikeaktsionärid on samuti varasemalt teatanud, et plaanivad kasutada kõiki õiguslike vahendeid, et Olympicu börsilt lahkumist takistada. Ettevõtte aktsiad on börsilt lahkumiseni vabalt kaubeldavad ja kolmapäeval sulgus aktsia 2,010 euro tasemel.

Olympic Entertainment Group pakub hasartmänguteenuseid kuues Euroopa Liidu liikmesriigis, mille hulgas on Balti riigid Eesti, Läti ja Leedu, ning Slovakkia, Itaalia ja Malta. Eelmise aasta lõpu seisuga kuulus OEG-le kokku 115 kasiinot ja 27 panustamispunkti, millest 24 kasiinot olid Eestis, 53 Lätis, 17 Leedus, kuus Slovakkias, 14 Itaalias ja üks Maltal. OEG-l on ligi 3000 töötajat.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: