Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Väikeaktsionärid peavad Olympicu hagi Trigoni vastu alusetuks

Olympicu aktsionäride koosolek.
Olympicu aktsionäride koosolek. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Olympic Entertainment Groupi väikeaktsionäride hinnangul on OEG hagi kutselisi investoreid esindava Trigoni vastu alusetu ja täis vastuolusid.

"OEG juhtkond, kes ei peaks pooli valima, on kahjuks muutunud tööriistaks küsitavat ülevõtmispraktikat viljeleva Odyssey käes. Vähemusaktsionärid valmistuvad 10. septembril toimuvaks aktsionäride erakorraliseks üldkoosolekuks ja annavad järgmistest sammudest teada pärast koosolekut," teatas vähemusaktsionäre esindav advokaadibüroo Derling.

Olympic Entertainment Group esitas kolmapäeval Harju maakohtule vastuse AS-i Trigon Asset Management tsiviilasjas ning palub kohtul jätta Trigoni hagiavaldus läbi vaatamata ja tühistada hagi tagamine ehk esialgne õiguskaitse.

Lisaks esitas Olympic vastuhagi Trigoni vastu, milles nõuab Trigoni alusetu hagi ning selle tagamiseks kohaldatud meetmega Olympicule seni põhjustatud kahju hüvitamist summas ligikaudu 16,3 miljonit eurot.

Olympicu teatel põhjustab Trigoni tagamiseks kohaldatud meede ettevõttele kahju, kuna selle tõttu ei ole Olympicul võimalik rakendada tavapärast juhtivtöötajate optsiooniprogrammi ega viia ellu äri laiendamise strateegiat aktsiakapitali suurendamise kaudu nagu planeeritud.

Olympic plaanib Tallinna börsilt lahkuda seoses investeerimisfirma Novalpina Capital poolt ettevõtte ülevõtmisega. Investeerimisfirma kavatseb Olympicu liita oma ülevõtmiseks loodud tütarfirmaga Odyssey Europe ja selleks on vajalik Olympic enne börsilt ära viia. Juuni alguses otsustas börsi noteerimiskomitee ettevõtet mitte börsilt ära lasta. Olympic omakorda teatas, et vaidlustab selle otsuse.

Ettevõtte börsilt viimise vastu olekust on teatanud mõned ettevõtte väikeaktsionärid, kes ei ole soovinud oma osalust Olympicus pakutud 1,9 euroga aktsia eest loovutada ja kes on teatanud, et nad sooviksid saada aktsia eest 2,3-2,5 eurot. Väikeaktsionärid on samuti varasemalt teatanud, et plaanivad kasutada kõiki õiguslikke vahendeid, et Olympicu börsilt lahkumist takistada. Ettevõtte aktsiad on börsilt lahkumiseni vabalt kaubeldavad.

Olympic Entertainment Group pakub hasartmänguteenuseid kuues Euroopa Liidu liikmesriigis, mille hulgas on Balti riigid Eesti, Läti ja Leedu, ning Slovakkia, Itaalia ja Malta. Eelmise aasta lõpu seisuga kuulus OEG-le kokku 115 kasiinot ja 27 panustamispunkti, millest 24 kasiinot olid Eestis, 53 Lätis, 17 Leedus, kuus Slovakkias, 14 Itaalias ja üks Maltal. OEG-l on ligi 3000 töötajat.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: