Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Piletiraha maksmata saab bussiga sõita kümnes maakonnas

Tasuta sõite tuleb hakata ka maakondades ühiskaardiga valideerima. Pildil Tallinna linnaliinibusside validaator.
Tasuta sõite tuleb hakata ka maakondades ühiskaardiga valideerima. Pildil Tallinna linnaliinibusside validaator. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Maanteeamet määras alates 1. juulist bussipileti hinnaks null eurot kõigis selleks soovi avaldanud kümnes maakonnas.

Alates 1. juulist ei pea bussipileti eest raha maksma Valgamaal, Võrumaal, Põlvamaal, Järvamaal, Jõgevamaal, Tartumaal, Ida-Virumaal, Hiiumaal, Saaremaal ja MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse korraldatavatel liinidel Läänemaal.

Piletirahata bussid hakkavad juuli algusest kandma vastavat silti. Sõiduõigus neis bussides ei olene sissekirjutusest.

Liiniveo korraldajad vajavad bussiliini käigushoidmise vajalikkuse hindamiseks statistikat liinil reisijate arvu kohta. Seetõttu tuleb enda sõit registreerida ehk bussi sisenedes valideerida ühiskaart. Kui valideerimisaparaate bussis ei ole, siis väljastab bussijuht sõitjale vastava pileti ehk registreerib sõidu. Ühiskaart maksab kuni kaks eurot ning seda ei isikustata. Valideerimiskaart kehtib kõigis nulleurose pileti üle võtnud maakondades.

Maanteeamet on läbi vaadanud taotlused Pärnumaa, Lääne-Virumaa, Harjumaa ning Raplamaa kohta ja ootab põhjendusi, miks nad soovivad jätkata piletiraha küsimist. Viljandimaa ühistranspordikeskuse otsust ei ole veel maanteeametile edastatud.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: