Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna transpordiamet: tänavu on tööd suure liiklustihedusega teedel

Foto: Siim Lõvi /ERR

Suvised teetööd Tallinnas on tekitanud nii hommikusel kui õhtusel tipptunnil liikluskaose kesklinnas. Tallinna transpordiameti hinnangul on teetööde planeerimisel arvestatud liiklusvooge ja ümbesõiduvõimalusi. Pärast jaanipäeva algab aga veel üks remont - Tammsaare teel Rahumäe ja Tondi tänava ristmikul, kuid selleks ajaks peaks linnas juba liiklejaid vähem olema, ütles liikluskorralduse juht Talvo Rüütelmaa.

Tallinna kesklinna viletsad liiklustingimused mõjutavad eelkõige neid, kellel töö tõttu tuleb piirkonnas palju ringi sõita, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tallinnas käib praegu mitu suuremat teeremonti. Novembrini on suletud Ida-Tallinna üks olulisemaid tuiksooni Gonsiori tänav, mis sunnib ümbersõiduvõimalusi otsima just Kesklinna ja Lasnamäe vahel liiklevatel autodel. Ümbersõidud ummistavad omakorda Tartu maanteed, mis on aga tähtsaim Tallinna sissesõidutee lõuna poolt tulijatele. Kolmapäeval algasid rekontrueerimistööd Põhja puiesteel, mis on oluliseks liikluskoridoriks põhja tallinlastele. Liiklejate hinnangul on sellel suvel Tallinnas liiga palju olulisi teeremonte planeeritud ühele ajale.

Tallinnas on praegu teeremondi tõttu liiklus oluliselt häiritud 24 tänaval, kuid tegelikult on igapäevaselt teede sulgemisi sadu. Tallinna transpordiameti liikluskorralduse juht Talvo Rüütelmaa sõnul on tänavused tähtsamad remonttööd suure liiklustihedusega teedel.

"Enne kui sulgemisluba väljastakse vaadatakse läbi selle mõju. On tänavu aastal tõesti töös suured teedetrassid, mis oluliselt liiklust mõjutavad ja sellest tulenevalt ka me tunneme liikluses selliseid suuremad ummikuid, samas on ka muud faktorid, nagu näiteks see, et viimased kolm aastat on lisandunud liiklusse igal aastal viis protsenti sõidukeid," rääkis Rüütlemaa.

Pärast jaanipäeva algab septembrini kestev te-eehitus veel ühel olulisel ristmikul.

"Peale jaanipäeva liikluskoormus langeb iga-aastaselt. Teisest küljest on tõesti vajadus võtta ette siis Tammsaare - Järvevana Tondi ja Rahumäe ristmiku tööd, mis tähendab seda, et sellel perioodil on seal tõenäolisell avatud 1+1 või 1+2 liikluslahendus," märkis Rüütelmaa.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: