Transpordiamet: kui objektil töömehi ei paista, tehakse tööd mujal

Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa ütles, et kui ehitusobjektil ehitusmehi näha ei ole, ei tähenda, et tööd ei toimuks.

Nädalavahetusel tekitas elanikes küsimusi Gonsiori tänava seis, kus sisuliselt töid nädalavahetusel ei toimunud. Rüütelmaa selgitas, miks kohapeal töid ei toimunud.

"Gonsiori tänaval on tulnud välja mitmeid kommunikatsioone, mis on nõukogude ajal paigaldatud selliselt, mille kohta mingeid andmeid varasemalt ei ole. Uued kommunikatsioonid tuleb siduda vanade kommunikatsioonidega ja selleks tuleb valmistada ette üleminekud, aga selleks, et neid üleminekuid ette valmistada oli vaja see lahti kaevata, et näha, mida on vaja teha. Ei ole võimalik kõiki tööprotsesse teha seal kaeviku äärel, et olla inimestele meeltmööda, et inimesed näeksid, mida seal tehakse. Mõned asjad valmistatakse ette tehastes ja siis jääbki lahti kaevamise, vajaliku torupõlvede valmistamise ja paigaldamise vahele aeg, kui neid torupõlvesid valmistatakse. Ja sel hetkel tõepoolest objektil ei pruugi olla mitte ühtegi inimest," rääkis Rüütelmaa.

"Põhimõtteliselt laupäeval ja pühapäeval oleks võimalik ka mõnes kohas tööd teha, aga kui ei ole torupõlve, mida sinna paigaldada või mida alles valmistatakse, siis ei ole ka mõistlik, et need töömehed seal augu äärel istuks," lisas ta.

Rüütelmaa rääkis, et öistel aegadel ei saa töid teha öörahu tõttu. "Üks asi on see, et meil on olemas rida õigusakte ja selline asi nagu korrakaitseseadus ja inimestele on seal ette nähtud öörahu aeg. Ei ole mõeldav, et kohas, kus inimesed elavad toimuksid ööpäev läbi sellised tööd, mis seda tavapärast eluolu oluliselt häiriks. Igaüks mõistab, et ei ole võimalik välja puhata, kui teil maja ees töötab ekskavaator või tehakse asfaldi freesimist," lausus Rüütelmaa.

"Kui näiteks Tallinna linnas elumajade piirkonnas öisel ajal teostada mürarikkaid töid, siis me mattume kaebuste laviini alla koheselt. Kui on võimalik neid töid teha nii, et me inimesi häirime vähem, siis on minu meelest igati mõistlik, et seda ka nii tehakse," sõnas ta.

"Kui on tegemist liikluse sulgemisega, siis me käime kogu selle tööde protsessi samm-sammult läbi ja hindame seda, kas selles ulatuses, mis soovitakse sulgeda, on see põhjendatud. Kui oma ala spetsialistid suudavad ära veenda, et selle protsessi jaoks on vaja nii palju aega ja teise jaoks nii palju aega, siis meil ei ole põhjust seda mitte uskuda. Senimaani on tähtaegselt ka kõik tööd valmis saanud ja kusagil põhjendamatut venitamist ei ole olnud," selgitas Rüütelmaa veel.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: