Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Politsei suurendab Laagna tee bussirajal valvet

Ajutine bussirada Laagna teel
Ajutine bussirada Laagna teel Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Politsei suurendab Tallinnas Laagna tee kesklinna poolses otsas järelevalvet, et autojuhid remondi tõttu rajatud ajutisele ühissõidukirajale ei kipuks.

Laagna tee kesklinnapoolses otsas on ajutiselt üks kahest sõidukirajast kuni Kunderi ristmikuni muudetud ühissõidukirajaks. See on oluliselt pikendanud hommikuti Laagna teel ummikus seisvate autode rivi, mistõttu kipuvad autojuhid liikluskorraldust siiski eirama ning bussirajale kippuma.

"Käisin ka seal, ühes fooritsüklis tuli kuskil üheksa sõidukit ja üks ühissõiduk. See näitab meie liikluskultuuri," lausus Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa.

Praegu eraldi piirdega ühissõidukirada eraldatud ei ole, vaid on tähistatud vaid kollase teekattemärgistusega. Rüütelmaa sõnul pole piiridega eraldamine ka plaanis, sest see on puhtalt politsei järelevalve küsimus.

Politsei- ja piirivalveameti Põhja prefektuuri pressiesindaja Seiko Kuiki sõnul on nad tõepoolest linnavalitsuse ametnikega suhelnud ning otsustanud Laagna tee kesklinnapoolses otsas oma järelevalvet suurendada.

Samas ütles Kuik, et järelevalvet selle üle, kas ühissõidukiradu kasutatakse otstarbekalt, ei tehta mitte ainult Torupilli asumis, vaid ka mujal Tallinnas.

Gonsiori tänava sulgemisest tingitud Laagna tee ummikute vältimiseks soovitab Rüütelmaa hoopis teise marsruudi valida ning võimalusel Laagna tee-Türnpu otsa vältida. Ühe võimalusena saaks Lasnamäelt tulles pöörata näiteks J. Smuuli teelt Peterburi teele või Narva maanteele.

Ajutine bussirada Laagna teel Autor: Siim Lõvi/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: